Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jagna Marczułajtis-Walczak rezygnuje ze stanowiska Przewodniczącej Komitetu Konkursowego Kraków 2022

Jak pisze w specjalnym oświadczeniu, czyni to ze względu na dobro projektu Zimowe Igrzyska Olimpijskie Kraków 2022 oraz w związku z atakami na jej osobę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(STANISLAW KOWALCZUK/East News)
Jagna Marczułajtis-Walczak

Jak pisze w specjalnym oświadczeniu, czyni to _ ze względu na dobro projektu Zimowe Igrzyska Olimpijskie Kraków 2022 _ oraz _ w związku z atakami na jej osobę _. Prezydent Krakowa chwali rezygnację.

aktualizacja: 11:47

Bezpośrednim powodem rezygnacji Marczułajtis-Walczak, posłanki PO, jest ujawniona przed kilkoma dniami próba przekupstwa dziennikarzy w zamian za pozytywne materiały na temat kandydatury Krakowa do igrzysk. Miał jej się dopuścić mąż przewodniczącej komitetu - Andrzej Walczak.

Jagna Marczułajtis w oświadczeniu po raz kolejny odcina się od działań męża. _ Jest mi przykro z powodu zaistniałej sytuacji, ale nie wynika ona bezpośrednio z mojej winy. W związku z ostatnimi publikacjami medialnymi ponownie oświadczam, że nie wiedziałem o działaniach podejmowanych przez mojego męża Andrzeja Walczaka podczas mojego pobytu na konferencji sportowej w Turcji _ - pisze. Dodaje, że Andrzej Walczak działał wyłącznie jako osoba prywatna i nie miał prawa sugerować jakoby przedstawiał stanowisko Komitetu, którego pracownikiem nigdy nie był i nigdy nie miał wpływu na jego prace.

Sprawą zajął się urząd miasta, który zapowiedział, że będzie kontrola w komitecie konkursowym Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Krakowie. Miejscy urzędnicy sprawdzą finanse stowarzyszenia zajmującego się przygotowaniem wniosku zgłoszeniowego Krakowa do igrzysk w 2022 roku.

Prezydent Krakowa chwali rezygnację Jagny Marczułajtis z funkcji szefowej komitetu społecznego Kraków 2022. Jacek Majchrowski zaznaczał, że posłanka Platformy Obywatelskiej swoją swoją decyzją spowodowała, że nie musiał odwołać jej zarząd komitetu. W czwartek ma zebrać się walne zgromadzenie członków zarządu stowarzyszenia, które wybierze nowego przewodniczącego komitetu.

Czytaj więcej w Money.pl
Paulina Ligocka broni olimpiady w Krakowie Nasza utytułowana snowboardzistka przekonuje, że brakuje nam atutów, ale sport zimowy zasłużył na promocję.
Kto zapłaci za igrzyska w Krakowie? Samorządy muszą liczyć się z koniecznością wyłożenia znaczących pieniędzy na ewentualną organizację igrzysk olimpijskich w Krakowie.
Ziobro za olimpiadą w Polsce. Ale letnią _ - Solidarna Polska obiema rękami podpisuje się pod tym, aby Kraków był w przyszłości współorganizatorem letnich igrzysk olimpijskich. Są ku temu wszelkie warunki - _powiedział europoseł.
Tagi: jagna marczułajtis-walczak, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz