Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
izrael
05.07.2014 07:47

Izraelskie lotnictwo zaatakowało cele w Strefie Gazy

Był to odwet za palestyński ostrzał rakietowy terytorium Izraela.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Remy Steinegger/World Economic Forum (CC BY SA 3.0))
Beniamin Netanjahu

Atak na trzy obiekty należące do radykalnego Hamasu był odwetem za palestyński ostrzał rakietowy terytorium Izraela.

Wczoraj na południowy Izrael spadło 14 rakiet. Bezpośrednio po tym ataku Izrael odpowiedział ogniem artyleryjskim.

Tymczasem palestyńska gazeta _ Al-Quds _ poinformowała, że dzięki mediacji Egiptu Hamas i Izrael zgodziły się na wstrzymanie ataków. Izraelskie władze nie potwierdziły jednak tej informacji.

Nie kończą się zamieszki w Jerozolimie

Trzeci dzień z rzędu Palestyńczycy walczą na ulicach z izraelską policją. Nowe starcia wybuchły po pogrzebie zamordowanego 17-letniego Palestyńczyka i trwają nadal mimo późnej pory.

Tysiące Palestyńczyków wzięły udział w pogrzebie 17-latka, zamordowanego prawdopodobnie w odwecie za śmierć trójki młodych Izraelczyków. - _ Jesteśmy tu, by wesprzeć rodzinę tego młodego chłopaka, zamordowanego przez izraelskich osadników. On nie zrobił nikomu żadnej krzywdy _- mówił jeden z uczestników pogrzebu.

Po pogrzebie znów doszło do wielogodzinnych starć Palestyńczyków z izraelską policją we wschodniej Jerozolimie. Wściekli Arabowie obrzucali funkcjonariuszy kamieniami i koktajlami Mołotowa oraz palili opony. Rannych zostało kilkadziesiąt osób, w tym 13 policjantów. Kilka dzielnic Jerozolimy jest sparaliżowanych, a walki nie ustały nawet po zachodzie słońca. Palestyńczycy atakowali także pobliskie izraelskie osiedla.

Wciąż niespokojnie jest także na granicy Strefy Gazy z Izraelem. W kierunku Izraela poleciało kilkanaście rakiet, a izraelska armia zbombardowała kilka celów, które miały należeć do Hamasu. Władze Izraela kolejny raz zaapelowały do Hamasu o uspokojenie sytuacji.

Spirala przemocy, która rozpętała się po śmierci młodych Izraelczyków i 17-letniego Palestyńczyka jest najgorszym tego typu kryzysem od kilkunastu lat. Eksperci obawiają się, że może dojść do wybuchu intifady czyli palestyńskiego powstania.

Czytaj więcej w Money.pl
Odnaleźli ciała trzech izraelskich nastolatków Premier zapewnił, że _ Hamas zapłaci _ za ich śmierć.
Aresztowali szefa palestyńskiego parlamentu Aziz Dweik jest członkiem radykalnego Hamasu. Zatrzymanie miało związek ze sprawą uprowadzenia w zeszłym tygodniu trzech nastolatków na Zachodnim Brzegu Jordanu.
Abbas zaprzysiągł palestyński rząd jedności Izrael wzywa społeczność międzynarodową do nieuznawania tego rządu.
Szpiegowali dla Izraela. Egzekucja w ... Jeden z mężczyzn został powieszony, a drugi rozstrzelany przez pluton egzekucyjny.
Tagi: izrael, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz