Notowania

jerozolima
08.05.2013 12:39

Izraelska policja zatrzymała muftiego Jerozolimy

Przesłuchanie dotyczy wydarzeń z wtorku, kiedy to na Wzgórzu Świątynnym obrzucono grupę Żydów krzesłami i innymi przedmiotami - poinformował rzecznik policji Micky Rosenfeld.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Berthold Werner/public domain/Wikipedia)

Wielki mufti Jerozolimy został w środę zatrzymany i przesłuchany przez izraelską policję w związku z incydentem, do którego doszło dzień wcześniej na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie - poinformował rzecznik policji.

Mufti Mohammad Hussejn, zwierzchnik tamtejszych wyznawców islamu, został wyprowadzony przez policjantów z domu i doprowadzony na posterunek policji. Przesłuchanie dotyczy wydarzeń z wtorku, kiedy to na Wzgórzu Świątynnym obrzucono grupę Żydów krzesłami i innymi przedmiotami - poinformował rzecznik policji Micky Rosenfeld.

Dodał, że niepokoje rozpoczęły się od zatrzymania przez policję Araba, który odmówił pokazania karty identyfikacyjnej. Doszło do przepychanek.

Palestyński prezydent Mahmud Abbas potępił w komunikacie zatrzymanie muftiego przez _ okupacyjne władze izraelskie _. _ Prezydent zażądał od izraelskiego rządu natychmiastowego uwolnienia muftiego, oceniając, że jego zatrzymanie oznacza rażące naruszenie swobody wyzwania _ - napisano w komunikacie.

Zatrzymanie muftiego zbiegło się z obchodami w Izraelu Dnia Jerozolimy upamiętniającego zwycięstwo w wojnie sześciodniowej i ustanowienie izraelskiej kontroli nad Starym Miastem w czerwcu 1967 roku.

Na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie znajduje się zespół najważniejszych muzułmańskich sanktuariów: Kopuła na Skale i meczet Al-Aksa, stanowiący trzecie po Mekce i Medynie najświętsze miejsce islamu. Palestyńczycy uważają, że wizyty Żydów w tym miejscu stanowią prowokację.

Czytaj więcej w Money.pl
Podejrzany o napad na księdza zatrzymany Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem przy budynkach należących do sióstr zakonnych w Suchedniowie. Pobity ksiądz nadal jest nieprzytomny.
Zatrzymali strażnika z Auschwitz. Odpowie... 93-letni były strażnik niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz został dzisiaj zatrzymany w Niemczech.
22 ofiary starć z policją. Poszło o bluźnierstwa Wielkie demonstracje wybuchły wczoraj, gdy manifestanci, których liczbę szacowano na 500 tys., przeszli głównymi ulicami stolicy domagając się od władz bardziej zdecydowanej ochrony islamu.
Tagi: jerozolima, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz