Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Izraelska policja: młody Palestyńczyk zaatakowany przez Żydów

0
Podziel się:

Chłopak, którego tożsamości nie ujawniono został przewieziony do szpitala.

Izraelska policja: młody Palestyńczyk zaatakowany przez Żydów
(andydr/CC/Flickr)

Ataku dokonali trzej młodzi izraelczycy w Jerozolimie - poinformowała izraelska policja. Chłopak, którego tożsamości nie ujawniono został przewieziony do szpitala.

Policja wszczęła śledztwo w sprawie ataku, który jest kolejnym takim incydentem w ostatnio napiętym okresie w tym regionie. W ciągu minionych kilku miesięcy 11 osób zginęło w atakach Palestyńczyków, głównie w Jerozolimie, ale również w Tel Awiwie i na Zachodnim Brzegu Jordanu.

Palestyńskie ministerstwo zdrowia podało w niedzielę, że izraelskie wojsko zastrzeliło tego dnia Palestyńczyka na północy Strefy Gazy, co jest pierwszym takim przypadkiem od zawarcia przez Palestyńczyków i Izrael rozejmu w sierpniu.

Według strony palestyńskiej zabity to 32-letni Fadel Mohammed Halawa, który został zastrzelony przez żołnierzy na wschód od obozu dla uchodźców Dżabalija.

Latem w czasie trwającego 50 dni konfliktu zbrojnego w Strefie Gazy zginęło po stronie palestyńskiej prawie 2,2 tys. ludzi, w większości cywilów; po stronie izraelskiej śmierć poniosło ponad 70 ludzi, niemal wyłącznie żołnierze. Była to trzecia izraelska ofensywa w Strefie Gazy w ciągu sześciu lat.

Rozejm zawarty 26 sierpnia miał być punktem wyjścia do rozmów, przy mediacji Egiptu, w sprawie utrwalenia porozumienia o zawieszeniu broni. Do wznowienia negocjacji jednak nie doszło.

Czytaj więcej w Money.pl
Izrael ostro, zapowiada odwet na Palestynie Premier Izraela nazwał atak okrutnym mordem na Żydach, którzy przyszli do świątyni się pomodlić i zostali zabici przez nikczemnych morderców.
Palestyńska rodzina zginęła w nalocie Izraela Izraelska armia zbombardowała dom palestyńskiej rodziny w środkowej części Strefy Gazy - poinformowali palestyńscy lekarze.
Szokujący raport. Izraelczycy zabili 447 dzieci UNICEF ogłosił, że w toku ostatniej ofensywy w Strefie Gazy zginęło więcej dzieci niż w poprzednich operacjach wojskowych Izraela.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)