Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Izrael zatrzymał irańskiego szpiega. Miał szkodzić interesom państw Zachodu

0
Podziel się

Do zatrzymana doszło już 11 września, ale dopiero dziś izraelska służba bezpieczeństwa poinformowała o tym fakcie.

Izrael zatrzymał irańskiego szpiega. Miał szkodzić interesom państw Zachodu
(pldrtbrennan/CC/Flickr)
bEqnErQR

Izraelska służba bezpieczeństwa wewnętrznego Szin Bet poinformowała dziś, że 11 września aresztowany został szpieg działający na rzecz Iranu, który miał przy sobie zdjęcia ambasady USA w Tel Awiwie.

Mężczyzna, legitymujący się belgijskim paszportem, został oddelegowany do Izraela przez irańskich Strażników Rewolucji. Został zatrzymany na lotnisku Ben Guriona pod Tel Awiwem - głosi komunikat Szin Bet.

Izraelska służba bezpieczeństwa dodaje, że mężczyzna, przedstawiany jako Ale Mansuri, został zwerbowany przez _ specjalną operacyjną jednostkę Strażników Rewolucji odpowiedzialną za wiele zamachów terrorystycznych na całym świecie _.

bEqnErQT

W czasie przesłuchań 58-letni podejrzany, który wjechał do Izraela pod fałszywym nazwiskiem, oświadczył, że strona irańska zażądała od niego, by jako biznesmen zakładał w Izraelu przedsiębiorstwa w imieniu irańskich służb bezpieczeństwa _ w celu zaszkodzenia interesom izraelskim i zachodnim _. W zamian zaoferowano mu milion dolarów - twierdzi Szin Bet.

Czytaj więcej w Money.pl
Iran potwierdza aresztowanie szpiegów Tak Iran, jak i Słowacja nie ujawniły dotąd dokładnej liczby aresztowanych ani daty ich zatrzymania
Aresztowali Słowaków w Iranie. Szpiegowali? Władze Iranu aresztowały grupę pięciu bądź sześciu Słowaków pod zarzutem, że szybując na lotniach fotografowali między innymi obiekty wojskowe
Egzekucja w Iranie. Powiesili ich za... Egzekucji dokonano na Mohammadzie Hejdarim, który został oskarżony o dostarczanie Mossadowi tajnych informacji dotyczących bezpieczeństwa narodowego Iranu w zamian za pieniądze.
bEqnErRu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)