Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Izrael: Zabójcy 16-latka przyznali się do winy

0
Podziel się:

Mohammed Abu Kedir został porwany ze swego domu, wywieziony do lasu i zamordowany ze szczególnym okrucieństwem.

Walki w regionie trwają od kilkunastu dni
Walki w regionie trwają od kilkunastu dni (PAP/EPA)

Trzech podejrzanych o uprowadzenie i zabójstwo młodego Palestyńczyka usłyszało zarzuty. Ich działanie było zemstą za porwanie i zabicie trzech izraelskich chłopców, których ciała znaleziono w pobliżu Hebronu.

Policja wydała komunikat, w którym poinformowano, że trzech z sześciu zatrzymanych w tej sprawie przyznało się do winy. Podejrzani to 29-letni mężczyzna i dwóch 17-latków. Podczas przesłuchania opisali szczegółowo, jak doszło do zabójstwa. Jako motyw podali zemstę za śmierć żydowskich chłopców. Prawdopodobnie planowali też kolejne porwanie i zabójstwo. Trzej pozostali zatrzymani zostali zwolnieni z aresztu.

Mohammed Abu Kedir w ubiegłym tygodniu został porwany ze swego domu, wywieziony do lasu i zamordowany ze szczególnym okrucieństwem - spalony żywcem. Śmierć najpierw trzech Żydów, a potem Palestyńczyka doprowadziła do największego kryzysu na Bliskim Wschodzie od wielu lat.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie żyją młodzi Izraelczycy. Świat potępia, armia niszczy domy podejrzanych Siły powietrzne Izraela zbombardowały także w nocy cele w Strefie Gazy.
Izraelskie lotnictwo zrzuca lizaki. A na ulotkach... Palestyńska agencja prasowa Ma'an oceniła izraelskie działanie jako _ kolejną próbę podburzenia palestyńskiej opinii publicznej przeciwko Hamasowi _.
"Izrael nie podchodzi poważnie do negocjacji" Dziś mija termin zakończenia wznowionych w lipcu 2013 roku rozmów pokojowych, w którym mediatorem był sekretarz stanu USA John Kerry. Negocjacje nie doprowadziły do żadnego porozumienia
KOMENTARZE
(0)