Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Izrael: Sąd Najwyższy odrzucił skargę ws. uwolnienia palestyńskich więźniów

0
Podziel się:

Skargę złożyły rodziny ofiar palestyńskich ataków.

Izrael: Sąd Najwyższy odrzucił skargę ws. uwolnienia palestyńskich więźniów
(pldrtbrennan/CC/Flickr)

Izraelski Sąd Najwyższy odrzucił skargę przeciwko planowanemu uwolnieniu kolejnej grupy palestyńskich więźniów. Skargę złożyły rodziny ofiar palestyńskich ataków. "Rozumiemy ich ból, ale nie ma prawnego uzasadnienia dla zmiany decyzji" - powiedziała rzeczniczka sądu.

Uwolnienie trzeciej grupy 26 palestyńskich więźniów planowane jest na niedzielę.

W ramach wznowionych pod koniec lipca bliskowschodnich negocjacji pokojowych, Izrael zobowiązał się do zwolnienia w czterech etapach ze swych więzień 104 Palestyńczyków.

Większość z nich została skazana za zabójstwa Izraelczyków lub domniemanych palestyńskich kolaborantów. Decyzja o ich uwolnieniu wywołuje ostre sprzeciwy rodzin ofiar.

Czytaj więcej w Money.pl
Izraelczycy odcięli ich od świata. Zupełnie Palestyńska wioska An Numan niedaleko Betlejem jest niemal całkowicie odcięta od świata przez izraelski mur. Wejść do niej mogą jedynie mieszkańcy. Nie wpuszcza się nawet karetek.
Niepokoje w Strefie Gazy. Zginęli cywile Jest to pierwszy od ponad roku przypadek zabicia Izraelczyka przy granicy Strefy Gazy.
Eksplodowała bomba w izraelskim autobusie Bomba rurowa podłożona została prawdopodobnie przez palestyńskich rebeliantów.
Liga Arabska ostro krytykuje Izrael Organizacja skrytykowała amerykańską propozycję, która przewiduje obecność izraelskich wojsk przy wschodniej granicy przyszłego państwa palestyńskiego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)