Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
izrael
13.02.2013 23:28

Izrael przetrzymywał więźnia pod innym nazwiskiem

Izrael zapewnia, że jego uwięzienie było następstwem decyzji sądu i że przysługujące mu prawa zostały zachowane.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pldrtbrennan/CC/Flickr)

Izraelskie Ministerstwo Sprawiedliwości potwierdziło w środę, że Izraelczyk z podwójnym obywatelstwem znalazł się w więzieniu i trzymano go tam pod fałszywym nazwiskiem ze względów bezpieczeństwa. Resort dodał, że znaleziono go martwego w celi dwa lata temu.

Kiedy mężczyzna znalazł się w więzieniu, jego rodzina została o tym powiadomiona - oświadczyło ministerstwo. Zapewniło też, że jego uwięzienie było następstwem decyzji sądu i że przysługujące mu prawa zostały zachowane.

Według komunikatu ministerstwa mężczyzna został znaleziony martwy w celi dwa lata temu, a w sprawie jego śmierci odbyło się dochodzenie, które ustaliło, że popełnił samobójstwo. Sąd nakazał jednak sprawdzenie, czy nie doszło do zaniedbania.

Media australijskie podały we wtorek, że w 2010 roku w izraelskim więzieniu popełnił samobójstwo Australijczyk, przetrzymywany tam w wielkiej tajemnicy od miesięcy. Telewizja ABC zidentyfikowała tego mężczyznę jako 34-letniego Bena Zygiera z Melbourne, nie powołując się jednak na żadne źródła. Według informacji uzyskanych przez ABC Zygier został swego czasu zwerbowany przez wywiad izraelski - Mosad.

Po emisji materiału powiadomiły o nim media w Izraelu, ale po interwencji władz usunięto informacje o nim ze stron internetowych izraelskich gazet. W środę jednak media zamieściły wiele materiałów na temat życia Zygiera w Izraelu.

ABC podała w materiale, że Zygier przeniósł się do Izraela 10 lat przed śmiercią i zmienił imię i nazwisko na Ben Alon. Wciąż nie wiadomo, dlaczego został uwięziony. Australijska telewizja spekulowała, że musiało to mieć związek ze szpiegostwem i tajemnicami państwowymi. Według niej ciało Zygiera przetransportowano do Melbourne w grudniu 2010 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Oto, co Izrael wybuduje za 70 mln dolarów 60-kilometrowe ogrodzenie wzdłuż linii demarkacyjnej między Syrią a terytorium kontrolowanym przez Izrael zostanie ukończone do połowy tego roku.
Oskarżenie. To oni destabilizują Syrię Al-Asad nawiązał do środowego nalotu izraelskiego lotnictwa.
Ten kraj to realne zagrożenie dla Izraela? _ Postanowiliśmy, że nigdy więcej nie będziemy marionetką jakiegoś supermocarstwa _ - wyjaśnił szef irańskiego MSZ.
Tagi: izrael, nazwisko, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz