Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Izrael ostrzelany z terytorium Gazy?

0
Podziel się:

Hamas i Izrael zawarły 26 sierpnia porozumienie o długoterminowym zawieszeniu broni, po 50 dniach walk.

Izrael ostrzelany z terytorium Gazy?
(PAP/ EPA)
bEEbFrAl

_ __ Po raz pierwszy od operacji rakieta wystrzelona z Gazy dotarła na południe Izraela. Nikt nie został ranny, nie było żadnych strat _ - napisał na Twitterze rzecznik izraelskiej armii płk Peter Lerner.

Z kolei rzecznik Hamasu Sami Abu Zuhri twierdzi, że żadna z palestyńskich frakcji nie wystrzeliła rakiety. Oświadczył, że Palestyńczycy przestrzegają rozejmu.

Hamas i Izrael zawarły 26 sierpnia porozumienie o długoterminowym zawieszeniu broni, po 50 dniach walk, w których zginęło ponad 2140 Palestyńczyków, w większości cywilów, i 73 Izraelczyków, a 11 tys. ludzi odniosło obrażenia.

bEEbFrAn

Obydwie strony wkrótce mają rozpocząć w Kairze drugi etap negocjacji. Rozmowy mają dotyczyć izraelskich żądań rozbrojenia się Hamasu, budowy w Gazie portu morskiego i odbudowy lotniska Jasera Arafata oraz zwolnienia przez Izrael więźniów z Hamasu na okupowanym Zachodnim Brzegu.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie tylko naloty. Izrael atakuje też na lądzie W nocy zginęło blisko 30 osób, w tym 8-osobowa rodzina.
Izrael wznowił atak na Gazę, zginęło dziecko Źródła medyczne poinformowały, że w wyniku bombardowania okolic jednego z meczetów w Gazie śmierć poniósł mały chłopiec, a sześć osób zostało rannych.
Masakra w Gazie. Izraelczycy ostrzelali szkołę _ Jeden z pocisków eksplodował na podwórzu szkolnym, wszędzie widoczne są ślady krwi, strzępy odzieży - _relacjonuje korespondent AFP.
bEEbFrAO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)