Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
strefa gazy
16.09.2014 21:22

Izrael ostrzelany z terytorium Gazy?

Hamas i Izrael zawarły 26 sierpnia porozumienie o długoterminowym zawieszeniu broni, po 50 dniach walk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

_ __ Po raz pierwszy od operacji rakieta wystrzelona z Gazy dotarła na południe Izraela. Nikt nie został ranny, nie było żadnych strat _ - napisał na Twitterze rzecznik izraelskiej armii płk Peter Lerner.

Z kolei rzecznik Hamasu Sami Abu Zuhri twierdzi, że żadna z palestyńskich frakcji nie wystrzeliła rakiety. Oświadczył, że Palestyńczycy przestrzegają rozejmu.

Hamas i Izrael zawarły 26 sierpnia porozumienie o długoterminowym zawieszeniu broni, po 50 dniach walk, w których zginęło ponad 2140 Palestyńczyków, w większości cywilów, i 73 Izraelczyków, a 11 tys. ludzi odniosło obrażenia.

Obydwie strony wkrótce mają rozpocząć w Kairze drugi etap negocjacji. Rozmowy mają dotyczyć izraelskich żądań rozbrojenia się Hamasu, budowy w Gazie portu morskiego i odbudowy lotniska Jasera Arafata oraz zwolnienia przez Izrael więźniów z Hamasu na okupowanym Zachodnim Brzegu.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie tylko naloty. Izrael atakuje też na lądzie W nocy zginęło blisko 30 osób, w tym 8-osobowa rodzina.
Izrael wznowił atak na Gazę, zginęło dziecko Źródła medyczne poinformowały, że w wyniku bombardowania okolic jednego z meczetów w Gazie śmierć poniósł mały chłopiec, a sześć osób zostało rannych.
Masakra w Gazie. Izraelczycy ostrzelali szkołę _ Jeden z pocisków eksplodował na podwórzu szkolnym, wszędzie widoczne są ślady krwi, strzępy odzieży - _relacjonuje korespondent AFP.
Tagi: strefa gazy, stosunki izrael-palestyna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz