Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Izrael odrzuca propozycje USA ws. Doliny Jordanu

0
Podziel się:

- Amerykanie w ogóle nie rozumieją Bliskiego Wschodu - powiedział minister ds. strategicznych i służb specjalnych Juwal Szteinic.

Izrael odrzuca propozycje USA ws. Doliny Jordanu
(EAST NEWS)

-_ Bezpieczeństwo powinno zostać w naszych rękach. Ci wszyscy, którzy proponują rozwiązanie polegające na rozmieszczeniu sił międzynarodowych, policjantów palestyńskich lub środków technicznych, w ogóle nie rozumieją Bliskiego Wschodu _ - powiedział minister ds. strategicznych i służb specjalnych Juwal Szteinic, bliski współpracownik premiera Benjamina Netanjahu.

Izraelski minister sformułował tę wypowiedź w czasie wizyty na Bliskim Wschodzie sekretarza stanu USA Johna Kerry'ego. Amerykański polityk usiłuje podczas swej 10. podróży do tego regionu uzgodnić ramowe porozumienie pokojowe pomiędzy Izraelczykami i Palestyńczykami.

Szteinic odniósł się do amerykańskiego projektu w sprawie rozmieszczenia w Dolinie Jordanu wzdłuż granicy Zachodniego Brzegu Jordanu z Jordanią supernowoczesnych systemów obrony i nadzoru, gdy Izrael wycofa się z tych terenów.

Premier Netanjahu domaga się, aby przyszłe państwo palestyńskie było zdemilitaryzowane i by Izrael mógł przez długi czas utrzymać swą obecność militarną na granicy z Jordanią.

Palestyńczycy chcą zakończenia izraelskiej okupacji na swym terytorium, lecz akceptują rozmieszczenie w Dolinie Jordanu sił międzynarodowych, z czym nie zgadza się Izrael.

Czytaj więcej w Money.pl
Netanjahu porozmawia o programie atomowym Premier Izraela zapowiedział dziś, że będzie rozmawiał z władzami Francji, Rosji i USA o projekcie porozumienia, jakie światowe potęgi chcą zawrzeć z Iranem w sprawie jego programu atomowego.
Izrael ustąpił. Uwalnia kolejnych więźniów Grupa 26 arabskich więźniów wyszła w nocy na wolność. Amnestia to część planu ustępstw poczynionych przez Izrael w ramach negocjacji pokojowych.
Izrael nie będzie jednak przesiedlał Beduinów Wobec silnej opozycji wewnętrznej rząd, premiera Benjamina Netanjahu (na zdjęciu) wycofał się z realizacji planu Prawera-Begina.
Autonomia Palestyńska oskarża USA Chodzi o próby opóźnienia uwalniania przez Izrael palestyńskich więźniów, by skłonić stronę palestyńską do zaakceptowania ramowego porozumienia z Tel Awiwem.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)