Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Izrael odpowiada ogniem na wystrzelenie pocisków rakietowych z Libanu

Dwa pociski rakietowe wystrzelono w nocy z niedzieli na poniedziałek z południowego Libanu w kierunku Izraela.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Był to trzeci od piątku atak na Izrael od strony Libanu. Ataki te zbiegają się w czasie z prowadzeniem przez Izrael ofensywy w Strefie Gazy, w wyniku której śmierć poniosło ponad 166 Palestyńczyków. Izrael rozpoczął operację lotniczą w odpowiedzi na ataki rakietowe, dokonywane przez radykalny palestyński ruch Hamas.

Rzeczniczka izraelskiej policji poinformowała, że na razie nie ma informacji o zniszczeniach ani ofiarach ataku rakietowego. Nikt się do niego nie przyznał.

W piątek libańskie władze zatrzymały mężczyznę, podejrzewanego o wystrzelenie pocisków podczas pierwszego ataku. Ten Libańczyk należy do _ grup fundamentalistycznych _ - poinformowali przedstawiciele libańskich sił bezpieczeństwa.

Z kolei Hamas zaprzeczył, jakoby stał za drugim, sobotnim atakiem na Izrael, do którego w oświadczeniu przyznało się zbrojne ramię palestyńskiego ruchu.

Południowy Liban jest uznawany za bastion szyickiego ugrupowania Hezbollah, które jest wrogo nastawione do Izraela i stoczyło z nim wojnę w 2006 r. W tej części Libanu działają też ugrupowania palestyńskie.

Choć Hezbollah często wyraża gotowość do kolejne konfrontacji z Izraelem, to analitycy są zdania, że na razie wolałby jej uniknąć, gdyż bojownicy tego ugrupowania pomagają siłom prezydenta Baszara el-Asada w walkach w pogrążonej w wojnie domowej Syrii.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent Autonomii Palestyńskiej chce ochrony Mahmud Abbas przekazał list zaadresowany do jej sekretarza generalnego Ban Ki Muna.
Konflikt w Izraelu. Wystrzelono kolejne rakiety na Tel Awiw Wcześniej, po raz pierwszy od rozpoczęcia ofensywy, izraelskie wojska lądowe weszły do północnej części Strefy Gazy.
Egipt ponownie zamyka ważną granicę Oczekujący dzisiaj przed przejściem ranni musieli powrócić do palestyńskich szpitali.
Masakra Palestyńczyków w Izraelu. Obama... Prezydent USA zaproponował pomoc w negocjacjach mających doprowadzić do rozejmu między Izraelem i palestyńskim Hamasem. Ostrzegł przed...
Tagi: atak izraela na strefę gazy, liban, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz