Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Izrael ma zbudować kolejnych 1,4 tys. domów na Zach. Brzegu

0
Podziel się:

Tel Awiw planuje zbudowanie kolejnych 1400 domów na okupowanym Zachodnim Brzegu Jordanu.

Izrael ma zbudować kolejnych 1,4 tys. domów na Zach. Brzegu
(AP/Fotolink/East News)

Izrael planuje zbudowanie kolejnych 1400 domów w swych osiedlach na okupowanym Zachodnim Brzegu Jordanu, co ogłosi w przyszłym tygodniu po zwolnieniu grupy palestyńskich więźniów - poinformował przedstawiciel izraelskiego rządu.

Palestyńczycy deklarują, iż jakiekolwiek rozszerzenie izraelskiego osadnictwa na terenie ich przyszłego państwa może zablokować podjęte w lipcu po trzyletniej przerwie rokowania pokojowe.

Oczekuje się, że w połowie przyszłego tygodnia Izrael wypuści około trzydziestu palestyńskich więźniów - czyli trzecią ich grupę uwolnioną od chwili wznowienia negocjacji - i krótko potem ogłosi budowę nowych domów dla osadników.

Według zastrzegającego sobie anonimowość przedstawiciela rządu, około 600 z tych domów ma powstać w zamieszkanym głównie przez ortodoksyjnych Żydów osiedlu Ramat Szlomo, które znajduje się na terenie przyłączonym przez Izrael do Jerozolimy - czego społeczność międzynarodowa nie uznała.

Dalszych 800 domów ma zostać zbudowanych w kilku innych osiedlach na Zachodnim Brzegu, ale ich listy jeszcze ostatecznie nie ustalono. Chodzi w każdym razie o osiedla, których posiadanie Izrael chce sobie zagwarantować w jakimkolwiek przyszłym porozumieniu pokojowym.

Czytaj więcej w Money.pl
Planują dalszą kolonizację Zachodniego Brzegu Izrael planuje budowę niemal 24 tysięcy nowych domów na okupowanym Zachodnim Brzegu i w Jerozolimie Wschodniej.
Uwolnienie Palestyńczyków przesądzone Skargę złożyły rodziny ofiar palestyńskich ataków.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)