Notowania

strefa gazy
26.06.2011 17:12

Izrael grozi zagranicznym dziennikarzom

Rząd izraelski stawia ultimatum: Jeśli popłyniecie z flotyllą, której celem jest złamanie blokady Strefy Gazy, zakażemy wam wjazdu do Izraela na dziesięć lat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(andydr/CC/Flickr)

Jeśli popłyniecie z flotyllą, której celem jest złamanie blokady Strefy Gazy, zakażemy wam wjazdu do Izraela na dziesięć lat - zagroził zagranicznym dziennikarzom rząd państwa żydowskiego.

Również korespondent PAP w Izraelu otrzymał w tej sprawie pismo od dyrektora biura prasowego rządu Orena Helmana.

_ - Ta flotylla jest groźną prowokacją, zorganizowaną przez zachodnie i islamskie elementy ekstremistyczne w celu pomocy Hamasowi, który jest określany przez świat jako ekstremistyczna islamska organizacja terrorystyczna _ - napisał Helman.

Helman tłumaczy, że intencją konwoju jest złamanie blokady _ ustanowionej legalnie i w zgodzie z wszystkimi traktatami oraz prawem międzynarodowym _, a rząd Izraela wydał siłom zbrojnym polecenie niedopuszczenia do tego, by flotylla osiągnęła swój cel, którym jest _ podważenie prawa Izraela do obrony _.

_ - Jako dyrektor Biura Prasowego Rządu oznajmiam jasno panu i medium, które pan reprezentuje, że udział we flotylli jest celowym złamaniem izraelskiego prawa i może prowadzić uczestników do pozbawienia prawa wjazdu do państwa Izrael przez dziesięć lat, konfiskaty wyposażenia oraz dodatkowych sankcji _ - zagroził Helman.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/t80495.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zydzi;znow;zaatakowali;strefe;gazy,216,0,858840.html) Żydzi znów zaatakowali Strefę Gazy Izraelskie siły powietrzne zbombardowały w środę nad ranem tunel w palestyńskiej Strefie Gazy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/45/t84525.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tel;awiw;przekaze;palestynie;60;mln;euro,193,0,830145.html) Tel Awiw przekaże Palestynie 60 mln euro Izrael zgodził się przekazać Autonomii Palestyńskiej należności podatkowe, których transfer wcześniej zamroził.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/186/t139450.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/izrael;przedluza;blokade;po;zamieszkach,67,0,830019.html) Izrael przedłuża blokadę. Po zamieszkach Przez dobę Palestyńczycy nie będą mogli przekraczać granicy z Izraelem, poza osobami potrzebujących pomocy medycznej.
Tagi: strefa gazy, izrael, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz