Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Izrael drażni Palestyńczyków. Jest na to zgoda

0
Podziel się:

Rząd izraelski wyda zezwolenia na budowę 3 000 nowych mieszkań dla żydowskich osadników na okupowanych terenach Zachodniego Brzegu Jordanu i we Wschodniej Jerozolimie.

Izrael drażni Palestyńczyków. Jest na to zgoda
(pldrtbrennan/CC/Flickr)

Rząd izraelski wyda zezwolenia na budowę 3 000 nowych mieszkań dla żydowskich osadników na okupowanych terenach Zachodniego Brzegu Jordanu i we Wschodniej Jerozolimie. Potwierdził to w rozmowie z dziennikiem _ Haarec _ przedstawiciel władz izraelskich.

Wysoki urzędnik izraelski, który chciał zachować anonimowość, zapytany o tę decyzję przez dziennikarza _ Haarec _, odpowiedział: _ Zgadza się, to dotyczy Jerozolimy i Zachodniego Brzegu _.

Dziennik podkreśla, że rozmowa miała miejsce nazajutrz po przyznaniu przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Autonomii Palestyńskiej statusu nieczłonkowskiego państwa obserwatora.

Poprzedniego dnia dziennik _ Jerusalem Post _ pisał o obawach prezydenta Baracka Obamy, iż rząd premiera Benjamina Netanjahu zareaguje na pozytywną dla Palestyńczyków decyzję ONZ przyspieszeniem tworzenia osiedli żydowskich na Zachodnim Brzegu i we Wschodniej Jerozolimie, co uniemożliwi utworzenie państwa palestyńskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Izrael i Palestyna są sobie niezbędne Łukasz Pałka zastanawia się, czy podniesienie statusu Palestyny w ONZ coś zmieni.
Palestyńczycy triumfują. Rośnie ich rola w ONZ Zgromadzenie Ogólne ONZ przyznało Autonomii Palestyńskiej status nieczłonkowskiego państwa obserwatora ONZ.
Izrael polegnie dziś w starciu z Palestyną Głosowanie na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ oznaczać będzie bezprecedensowy sukces władz Autonomii Palestyńskiej.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)