Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kukliński
11.02.2014 10:02

Izba Pamięci uczci 10. rocznicę śmierci Ryszarda Kuklińskiego

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/CAF/Andrzej Rybczyński)

Złożenie kwiatów na grobie, wspólne odśpiewanie hymnu i modlitwa. W ten sposób warszawska Izba Pamięci Ryszarda Kuklińskiego chce uczcić dziesiąta rocznicę jego śmierci.

Prowadzący Izbę Pamięci pułkownika w Warszawie Filip Frąckowiak powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, ze zależało mu, by uroczystości miały właśnie taki skromny i kameralny charakter.

_ - Nie będzie tam polityków reprezentujących państwo. Chciałem, by nasze spotkanie było wyrazem wdzięczności dla Kuklińskiego od zwykłych ludzi, społeczeństwa, a nie od oficjeli _ - wyjaśniał.

Uroczystość rozpocznie się o 14.00 przy grobie Ryszarda Kuklińskiego na warszawskich Powązkach.

Ryszard Kukliński był pułkownikiem Wojska Polskiego. W latach 70-tych przekazał amerykańskiemu wywiadowi ponad 40 tysięcy stron tajnych dokumentów dotyczących Polski, Układu Warszawskiego i ZSRR. Krótko przed wybuchem stanu wojennego uciekł do Stanów Zjednoczonych.

W 1984 został zaocznie skazany przez władze PRL na karę śmierci. Po demokratycznych przemianach został zrehabilitowany i odwiedził Polskę. Zmarł 11 lutego 2004 roku w Tampie na Florydzie.

Czytaj więcej w Money.pl
Przed Snowdenem był polski szpieg Jedną z najbardziej spektakularnych akcji szpiegowskich w historii przeprowadził Polak - pułkownik Ryszard Kukliński.
Zmarł dokładnie 10 lat temu. Był zdrajcą? 11 lutego 2004 r. w Tampie na Florydzie zmarł płk Ryszard Kukliński, oficer Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.
Spotkanie CIA z papieżem. Przez Kuklińskiego Czego dotyczyło tajne spotkanie w Watykanie?
Tagi: kukliński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz