Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Izba Celna ostrzega przed oszustami

0
Podziel się:

Na nieprawdziwym wezwaniu podany jest numer konta, który nie należy do izby celnej, a pieczątki i podpisy są niewyraźne.

Izba Celna ostrzega przed oszustami
(Dedek/Reporter)
bESwjsNx

Izba Celna ostrzega przed osobami podszywającymi się pod celników. Od kilku tygodni do ludzi w całym kraju docierają fałszywe wezwania do zapłaty kary za zakup nielegalnego tytoniu.

Nadawcą ma być rzekomo jeden z Urzędów Celnych w Krakowie. Na nieprawdziwym wezwaniu podany jest numer konta, który nie należy do izby celnej, a pieczątki i podpisy są niewyraźne.

_ - Nie należy przelewać pieniędzy na podane konto, ponieważ służba celna nigdy nie wzywa obywateli do zapłaty jakichkolwiek kar bez wcześniejszego postępowania _ - przestrzega Tomasz Kierski z Izby Celnej w Krakowie.

bESwjsNz

Krakowskich celników o otrzymaniu podejrzanych pism zaalarmowali ich odbiorcy. Wiadomo, że fałszywe wezwania dotarły do kilkunastu osób z różnych regionów Polski.

Zdaniem celników adresatów może być więcej, ponieważ przesyłki docierały również do osób, które nie palą papierosów i nigdy ich nie kupowały. Sprawę fałszywych wezwań do zapłaty bada już prokuratura.

Czytaj więcej w Money.pl
Celnicy mają problem. Przemytnicy... W 2014 r. Izba Celna w Białymstoku zajęła ponad 2,3 mln sztuk paczek papierosów bez znaków skarbowych akcyzy o łącznej wartości 56 mln zł i było to mniej niż w 2013 r.
Policja uderza w przemytników migrantów Ponad 500 funkcjonariuszy niemieckiej policji federalnej dokonało przeszukań 44 mieszkań i lokali biurowych.
Turyści przemytnikami? Celnicy ostrzegają _ - Mamy coraz więcej narzędzi i jesteśmy coraz skuteczniejsi _ - mówi Marcin Czajka z Izby Celnej w Białej Podlaskiej.
bESwjsOa
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)