Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Islamizacja Europy. Nie będzie ulicy Oriany Fallaci?

0
Podziel się:

Głosowanie po burzliwym posiedzeniu odbyło się w ósmą rocznicę śmierci legendarnej dziennikarki i pisarki.

Islamizacja Europy. Nie będzie ulicy Oriany Fallaci?
(Patrick Landy/CC/Wikipedia)
bEUTuzhN

W radzie miejskiej Rzymu upadł wniosek o nadanie jednej z ulic imienia Oriany Fallaci. Odrzuciła go lewica, która znalazła w nim treści nawołujące do _ nienawiści na tle religijnym _. Tak ocenione zostały ostrzeżenia dziennikarki przed islamizacją Europy.

Głosowanie po burzliwym posiedzeniu odbyło się w ósmą rocznicę śmierci legendarnej dziennikarki i pisarki.

Wniosek o nazwanie ulicy jej imieniem złożył jeden z radnych centroprawicy, a podpisały się pod nim grupy reprezentujące wszystkie ugrupowania. Jednak centrolewica i postkomunistyczna lewica głosowały następnie przeciw na znak protestu przeciwko następującym słowom z petycji: _ Według pisarki z Florencji będziemy świadkami planowanej próby podjęcia przez świat muzułmański islamizacji Zachodu opartej na tym, co stanowi jej zdaniem struktury nośne Koranu _.

bEUTuzhP

Przedstawiciel postkomunistycznego ugrupowania _ Lewica Ekologia Wolność _ Gianluca Peciola oświadczył: - _ W tekście znajduje się stwierdzenie na temat islamizacji Włoch, a w nim zawarta jest nienawiść ideologiczna do islamu, który nie ma nic wspólnego z radykalizmem niektórych mniejszości _.

Następnie radny zapewnił, że jego frakcja zgadza się z pozostałymi co do tego, że w Wiecznym Mieście powinna być ulica Oriany Fallaci. Jednak propozycja ta na razie upadła, bo także centrolewica znalazła w petycji fragmenty, które według niej _ mogłyby stworzyć problemy _.

Wniosku, w którym przypomniano poglądy Fallaci, broni centroprawica. Jej przedstawiciele podczas posiedzenia rady miejskiej wyrazili przekonanie, że wśród radykalnych muzułmanów podejmowane są próby islamizacji Zachodu.

Nawiązując do obecnej ofensywy Państwa Islamskiego, utworzonego w Iraku i Syrii wnioskodawca, radny Marco Pomarici powiedział: _ - Oriana Fallaci miała proroczą wizję. Wszystko to, co napisała, dzieje się obecnie _. W ten sposób przywołał jej książki, wśród nich _ Wściekłość i dumę _, opublikowane po zamachach z 11 września 2001 r. w USA.

bEUTuzhV

Centroprawica zarzuciła lewicy, że głosuje przeciwko dokumentowi, który - jak mówił jeden z radnych - _ wyraża poglądy zdecydowanej większości włoskich obywateli _.

Informacja o burzliwych obradach rzymskich radnych zbiegła się z wiadomością o tym, że w rodzinnym mieście Oriany Fallaci, Florencji, nagrodę jej pamięci otrzymała włoska aktorka Maria Rosaria Omaggio. Zagrała ona pisarkę w filmie Andrzeja Wajdy _ Wałęsa. Człowiek z nadziei _.

Czytaj więcej w Money.pl
Własna winnica? Najtaniej kupisz w Australii Najwyższe ceny osiągają posiadłości w Toskanii, w których często są zabytkowe budynki.
Osobliwe smaki lodów: słonina, wędlina... Autorką zwycięskich lodów jest Giovanna Bonazzi, mistrzyni sztuki ich produkcji z lodziarni z rejonu Valpolicella.
Lody o smaku wędlin najlepsze w Europie Autorką zwycięskich lodów jest Giovanna Bonazzi, mistrzyni sztuki ich produkcji z lodziarni z rejonu Valpolicella, znanego na świecie obszaru produkcji wina w Wenecji Euganejskiej.
bEUTuziq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)