Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
terroryzm na świecie
04.06.2013 18:59

Iran wzywa do wyjaśnień ws. domniemanego spisku

Ministerstwo nie ujawniło personaliów zatrzymanych ani tego, gdzie i kiedy ich aresztowano.

Podziel się
Dodaj komentarz
(eng.kremlin.ru/CC/Wikipedia)

MSZ Iranu wezwało charge d'affaires Kataru do złożenia wyjaśnień w związku z wykryciem przez służby bezpieczeństwa domniemanego spisku terrorystycznego. W Iranie zatrzymano 12 osób podejrzanych o przynależność do grupy planującej sabotaże.

O wykryciu siatki sabotażowo-terrorystycznej poinformowało przedwczoraj irańskie ministerstwo bezpieczeństwa wewnętrznego i służb specjalnych. Wtedy jednak podano, że grupa ta ma powiązania z Izraelem i Wielką Brytanią.

Irańska półoficjalna agencja Fars podała, że w grupa ta jest powiązana z jakimś krajem arabskim. _ W związku z tym katarski charge d'affaires został wezwany do ministerstwa spraw wewnętrznych _ - poinformowała Fars.

Ministerstwo bezpieczeństwa wewnętrznego poinformowało zaś, że członkowie domniemanej komórki terrorystycznej zostali zwerbowani przez agencję wywiadowczą kraju arabskiego, którego nazwy nie podano.

W niedzielę zatrzymano 12 ludzi, którzy - według Teheranu - przygotowywali się do rozniecania konfliktów etnicznych w Iranie poprzez akty sabotażu i zabójstwa, które były zaplanowane na dzień wyborów prezydenckich, czyli 14 czerwca.

Jak głosił komunikat zamieszczony w niedzielę na stronach internetowych ministerstwa bezpieczeństwa, siatka miała powiązania z izraelską służbą wywiadowczą Mosad za pośrednictwem _ reakcyjnego państwa _ regionu Zatoki Perskiej.

Według komunikatu aresztowani utrzymywali też kontakty z władzami brytyjskimi oraz siatkami szpiegowskimi działającymi na subkontynencie indyjskim. Efektem kontrwywiadowczej operacji miało też być przechwycenie znacznych ilości broni.

Ministerstwo nie ujawniło personaliów zatrzymanych ani tego, gdzie i kiedy ich aresztowano.

Władze Kataru nie skomentowały jeszcze informacji podanych przez Fars.

Czytaj więcej w Money.pl
Tutaj Iran szkolił terrorystów. Są dowody Według szefa bahrajńskiej agencji bezpieczeństwa publicznego grupa planowała zamachy na ministerstwo spraw wewnętrznych i międzynarodowe lotnisko.
Irańscy terroryści panoszą się w Europie W Niemczech, które są uważane za główny ośrodek aktywności Hezbollahu, działa już 950 członków i sympatyków tego ugrupowania.
Ostrzelali autobus. Niewiadomo dlaczego W ataku na autobus zginęło 18 osób. Napastnicy poruszali się na motocyklach.
Tagi: terroryzm na świecie, iran, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz