Notowania

iran
29.01.2011 10:05

Iran: Wykonana kara śmierci na Holenderce

Kobieta została skazana za handel i posiadanie narkotyków. Nie pomogły apele holenderskich dyplomatów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(indigoprime/CC/Flickr)

Holenderkę irańskiego pochodzenia Zahrę Bahrami, skazaną za handel i posiadanie narkotyków, powieszono w Teheranie - poinformowano na stronie internetowej irańskiej telewizji, powołując się na komunikat prokuratora w stolicy Iranu.

_ - Skazana należała do międzynarodowej siatki handlu narkotykami, sprowadzała kokainę z Holandii do Iranu i dystrybuowała ją tu dwukrotnie _ - napisano w komunikacie biura prokuratora. _ - Sąd rewolucyjny skazał ją na śmierć za posiadanie 450 gramów kokainy i udział w sprzedaży 150 gramów _ tego narkotyku - dodano. 46-letnia Bahrami na karę śmierci została skazana 2 stycznia - podało radio holenderskie, cytując córkę skazanej.

Kobieta została zatrzymana w grudniu 2009 roku w Teheranie, gdy brała udział w antyrządowej manifestacji. Jak sprecyzowała jej córka, przeciwko Bahrami toczyła się jeszcze jedna sprawa za przynależność do zbrojnej grupy sprzeciwiającej się obecnym władzom w Iranie; za to również Bahrami została skazana na karę śmierci.

Biuro prokuratora w Teheranie podało, że kobieta została _ zatrzymana za przestępstwa związane z bezpieczeństwem _, nie podając szczegółów.

5 stycznia władze Holandii wyraziły swoje zaniepokojenie sprawą Bahrami i wezwały Teheran do wyjaśnień. Holenderskie MSZ zwróciło się do Iranu o _ informacje oraz możliwość udzielenia pomocy konsularnej i bezstronnego procesu _.

Iran nie uznaje podwójnego obywatelstwa. W zeszłym tygodniu irańskie MSZ odrzuciło wezwania Holandii, argumentując, że kraj ten _ nie ma prawa ingerować w wewnętrzne sprawy Iranu _.

Według obowiązującego w Iranie od rewolucji 1979 roku islamskiego prawa szariatu, kara śmierci jest wymierzana za morderstwo, gwałt, napad z bronią w ręku, cudzołóstwo i właśnie handel narkotykami.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/94/t75102.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/iran;liczy;na;dalsze;rozmowy;z;mocarstwami,113,0,758641.html) Iran liczy na dalsze rozmowy z mocarstwami Spotkanie na temat irańskiego programu nuklearnego zakończyło się impasem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/t103690.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/wikileaks;iranskie;sluzby;handluja;heroina,250,0,758010.html) Wikileaks: Irańskie służby handlują heroiną Iran jest jednym z największych handlarzy narkotyków na świecie - wynika z dokumentów WikiLeaks.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/58/t128570.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;iranie;spadl;samolot;77;zabitych,146,0,750482.html) W Iranie spadł samolot. 77 zabitych Maszyna runęła na ziemię w pobliżu miasta Urmia, na północnym zachodzie kraju.
Tagi: iran, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz