Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
katastrofa smoleńska
14.04.2012 16:19

IPN sprawdzi pilotów na prośbę Rosjan?

Większość polityków jest oburzona zachowaniem polskiej prokuratury.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Gewitterkind/iStockphoto)

Większość polityków jest oburzona zachowaniem polskiej prokuratury, która według doniesień _ Rzeczpospolitej _ wystąpiła do IPN o spraw­dze­nie da­nych dwóch pi­lo­tów Tu -154, który roz­bił się pod Smo­leń­skiem.

Na wniosek rosyjskiej prokuratury, która prowadzi śledztwo w sprawie katastrofy ba­da­no przeszłość trzech po­ko­leń ro­dzin mjr. Da­riu­sza Pro­ta­siu­ka i ppłk. Ro­ber­ta Grzyw­ny.

Joachim Brudziński z PiS uważa, że jest to skuteczna i przemyślana gra Rosjan. - _ Rosja na potrzeby sytuacji, nie tylko wewnętrznej we własnym kraju, ale na potrzeby sytuacji geopolitycznej, strategicznej, pokazuje dzisiaj Gruzji, Łotwie, Estonii - nie podskakujcie, bo skończycie tak, jak Polaczki _ - stwierdził polityk PiS.

- _ Dzisiaj po zszarganiu pamięci dowódcy sił lotniczych, generała Błasika, sięga się już nawet nie po pilotów, ale ich trzecie pokolenie. Jakie znaczenie dla śledztwa ma fakt, kim był pradziadek majora Protasiuka? _ - pytał Brudziński

Podobnie zachowanie polskiej prokuratury a także potrzeb rosyjskich śledczych nie rozumie europoseł SLD Wojciech Olejniczak. - _ Ja tego nie rozumiem i zupełnie nie wydaje mi się zasadne, aby badać koligacje rodzinne osób, które zginęły w tragedii pod Smoleńskiem _ - ocenił polityk SLD.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI WOJCIECHA OLEJNICZAKA:

Andrzej Halicki z PO podkreśla jednak, że zanim osądzimy prokuraturę należy sprawdzić na jakich zasadach działa pomoc prawna między Polska a Rosją. Poseł zaznacza jednak, że takie informacje stronie rosyjskiej do niczego nie powinny być potrzebne. - _ To oczywiście informacja co najmniej dziwna i nie ma żadnego powodu, żeby o takie informacje pytała prokuratura. Związku logicznego, merytorycznego, przeszłości pilotów z wykonywaną ich pracą, w szczególności tego lotu, nie ma _ - stwierdził poseł PO.

Według doniesień Rzeczposopolitej Naczelna Prokuratura Wojskowa nie była w stanie powiedzieć, dlaczego w przypadku tych dwóch pilotów Rosjanie zwrócili się dodatkowo o informacje do IPN.

Czytaj więcej w Money.pl
Prokuratura sprawdzi, czy umyto wrak TU-154 Celem nie było jakiekolwiek niszczenie elementów wraku, lecz tylko ułatwienie transportu.
Umyli i pocięli wrak Tu-154. Rosja testuje Polskę Antoni Macierewicz uważa, że to co, robią Rosjanie to haniebna i bezczelna kpina z suwerenności Polski.
Sam bada katastrofę smoleńską. Co ustalił? _ Tupolew miał nieprawidłowo rozłożony ciężar _. To nie jedyny powód katastrofy.
Tagi: katastrofa smoleńska, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz