Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Inwestycje wywiadu w Amber Gold. Prokuratura: nie ma dowodów

0
Podziel się:

Nie ma żadnych dowodów, jakoby Agencja Wywiadu inwestowała swe pieniądze w Amber Gold - uznała stołeczna prokuratura i odmówiła śledztwa z zawiadomienia posła PiS Tomasza Kaczmarka.

Inwestycje wywiadu w Amber Gold. Prokuratura: nie ma dowodów
(Michal WARGIN/East News)

Nie ma żadnych dowodów, jakoby Agencja Wywiadu inwestowała swe pieniądze w Amber Gold - uznała stołeczna prokuratura i odmówiła śledztwa z zawiadomienia posła PiS Tomasza Kaczmarka.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Dariusz Ślepokura powiedział PAP, że przesłuchany jako osoba zawiadamiająca poseł zeznał, iż o rzekomej inwestycji w Amber Gold dowiedział się z jednego z portali internetowych.

Ślepokura dodał, że prokurator wystąpił z zapytaniem o sprawę rzekomych lokat w Amber Gold do Agencji Wywiadu. _ - Odpowiedź była negatywna _ - powiedział prokurator. Podkreślił, że decyzja o odmowie śledztwa jest prawomocna.

Od pewnego czasu trwa zaś odrębne śledztwo w sprawie domniemanej defraudacji funduszu operacyjnego Agencji Wywiadu. _ Śledztwo jest tajne, nie udzielamy o nim żadnych informacji _ - dodał prokurator.

_ - Nie jest prawdą, jakoby którakolwiek polska służba specjalna, w tym Agencja Wywiadu, lokowała środki z funduszu operacyjnego w piramidzie finansowej Amber Gold _ - zapewniała w początkach października Małgorzata Woźniak, rzeczniczka MSW, które nadzoruje m.in. AW.

Woźniak zapewniła, że służby specjalne nie zajmują się inwestowaniem na rynkach finansowych, a fundusz operacyjny służy realizacji ich ustawowych zadań, których szczegóły są niejawne. _ Celowość i poprawność wydatkowania środków z funduszu operacyjnego podlega częstym kontrolom, a o każdym przypadku nieprawidłowości wskazujących na możliwość popełnienia przestępstwa zawiadamiane są właściwe organy ścigania _ - dodała.

_ - W opinii Agencji Wywiadu to prokuratura jest jedynym podmiotem uprawnionym do wypowiadania się na temat ewentualnie prowadzonych przez jej organy postępowań _ - informował niedawno gabinet szefa Agencji Wywiadu.

Czytaj więcej w Money.pl
BMW X5 i.... Co odzyskał syndyk Amber Gold? Według wrześniowego sprawozdania szacunkowa wartość majątku spółki wynosiła ponad 105 mln zł.
W tej sprawie prokuratura nie ruszy Gowina Odmówiono wszczęcia śledztwa w sprawie zwrócenia się do gdańskiego sądu o przekazanie akt spraw dotyczących szefa Amber Gold.
Parabanki i piramidy. Jest decyzja ws. śledztw - _ Chodzi o to, by para nie szła w gwizdek _ - tak śledczy komentują ustalenia raportu.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)