Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Interwencja w Syrii. W USA protestują

0
Podziel się:

Syria = Irak. Te same kłamstwa - widniało na jednej z plansz.

Interwencja w Syrii. W USA protestują
(PAP/EPA)
bEDcTKKt

6/6 fot: PAP/EPA Setki ludzi zebrały się wczoraj wieczorem w Nowym Jorku, aby zaprotestować przeciw ewentualnej interwencji wojsk USA w Syrii.

_ - USA, NATO - ręce precz od Syrii _ - skandowali. Część z nich miała ze sobą portrety syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada, niektórzy syryjskie flagi, jeszcze inni sprzeciwiali się po prostu kolejnej wojnie. _ Syria = Irak. Te same kłamstwa _ - widniało na jednej z plansz.

Część uczestników demonstracji o ataki chemiczne oskarżała syryjskich rebeliantów.

bEDcTKKv

Tymczasem ulicę dalej manifestował obóz zwolenników akcji militarnej w Syrii. _ - Asad to terrorysta, Asad to Hitler _ - krzyczeli. Jeden z uczestników miał ze sobą zdjęcie dzieci, które zginęły w czasie ataku chemicznego. - _ Panie prezydencie, czy potrzebuje pan innych dowodów? _ - pytał.

Syryjska opozycja oskarża siły reżimu prezydenta Baszara el-Asada o użycie broni chemicznej koło Damaszku i zabicie w tym ataku nawet 1300 ludzi. Według agencji Reutera mógł to być atak chemiczny z największą liczbą ofiar od lat 80. XX wieku.

Czytaj więcej w Money.pl
Biały Dom wie, kto stoi za atakiem w Syrii Mimo to coraz więcej deputowanych chce głosowania rezolucji przed ewentualną interwencją USA.
Premier nie zyskał poparcia ws. Syrii BBC twierdzi, że wynik głosowania to cios dla władzy Davida Camerona.
Oto, co grozi po interwencji w Syrii Ryzyko jest poważne, ale bezczynność byłaby na dłuższa metę bardziej niebezpieczna.
bEDcTKKW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)