Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Interwencja w Mali. Francja i Niemcy wyślą wojska

0
Podziel się:

Decyzja w tej sprawie zapadła na posiedzeniu rady francusko-niemieckich ministrów, w którym wzięli udział kanclerz Angela Merkel i prezydent Francois Hollande.

Interwencja w Mali. Francja i Niemcy wyślą wojska
(v3 media/CC/Flickr)

Żołnierze ze wspólnej francusko-niemieckiej brygady zostaną wysłani do Mali. Dołączą oni do misji szkoleniowej Unii Europejskiej, która zajmuje się organizacją i szkoleniem wojska w tym kraju. Decyzja w tej sprawie zapadła na posiedzeniu rady francusko-niemieckich ministrów, w którym wzięli udział kanclerz Angela Merkel i prezydent Francois Hollande.

Nie wiadomo, ilu dokładnie żołnierzy będzie liczyć planowana misja. Francusko-niemiecka brygada powstała w 1989 roku, aby zwiększyć współpracę wojskową między obydwoma krajami. W obu krajach służy w niej blisko 5000 żołnierzy. Wcześniej byli wysyłani na misje w Kosowie i Afganistanie.

Mali pogrążyło się w chaosie w 2012 roku, kiedy zamieszkujący północne obszary kraju Tuaregowie wypowiedzieli wojnę władzom w Bamako. Wkrótce zdobyty przez nich teren zajęli bojownicy Al-Kaidy. Na początku ubiegłego roku Francja wysłała do Mali swoje wojska.

Czytaj więcej w Money.pl
Unia Europejska się mobilizuje i szkoli armię Wiosną zeszłego roku kraj pogrążył się w chaosie po wojskowym zamachu stanu i obaleniu demokratycznie wybranego prezydenta.
Czad się wycofuje. To grozi wielkim konfliktem Prezydent Czadu Idriss Deby poinformował, że jego kraj wycofa z Mali swój kontyngent.
Wysyłamy kolejnych żołnierzy na wojnę Jeszcze w tym miesiącu Polacy mają przystąpić do szkolenia wojsk malijskich.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)