Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
01.10.2014 08:51

Internet w Rosji. W razie napadu Moskwa wyłączy dostęp

Dziś zbiera się Rada Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej, na której poruszona zostanie kwestia obrony w sytuacjach nadzwyczajnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)
Radzie przewodniczy prezydent Władimir Putin

Rosja odeprze cybernetyczne ataki, a w ostateczności wyłączy Internet. O takich planach obrony w nadzwyczajnych sytuacjach będą dziś rozmawiać członkowie Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

Radzie przewodniczy prezydent, a zasiadają w niej przedstawiciele obu izb parlamentu, rządu i służb specjalnych. Rosyjskie media od kilku tygodni zapowiadają, że mające odbyć się dziś posiedzenie Rady Bezpieczeństwa będzie poświęcone cybernetycznej ochronie kraju.

Według dziennika _ Wiedomosti _ w przypadku napaści na Rosję lub wybuchu zamieszek, wewnątrz kraju, Moskwa wyłączy dostęp do globalnej sieci internetowej. Urzędnicy przekonują, że chcą przygotować się na sytuację odwrotną, gdy to zachodni partnerzy odetną Rosję od sieci.

Tymczasem niezależni komentatorzy przypominają, że kilka miesięcy temu Władimir Putin uznał internet za narzędzie w ręku amerykańskich służb, a Duma Państwowa uchwaliła ustawy, które mogą pozbawić Rosjan dostępu do największych portali społecznościowych.

Czytaj więcej w Money.pl
UE ostro: Nie złagodzimy sankcji wobec Kremla Na spotkaniu ambasadorów Komisja Europejska zarekomendowała utrzymanie obecnych restrykcji wobec Rosji, co poparły wszystkie państwa członkowskie.
Rosja boi się odłączenia od internetu Wszystkie służby dostały polecenie dokładnego przeanalizowania sytuacji, w której USA odcinają Rosję od sieci.
Rosjanie zablokują Google, Facebooka i Twittera? Nowemu prawu w Rosji podlegają absolutnie wszystkie portale na świecie.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz