Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Infoafera. Szef MSW: sejmowa komisja w tej sprawie nie ma sensu

0
Podziel się:

Bartłomiej Sienkiewicz podsumowuje, do jakich wniosków doszły prokuratura i Centralne Biuro Śledcze.

Infoafera. Szef MSW: sejmowa komisja w tej sprawie nie ma sensu
(Stanislaw Kowalczuk/East News)

Minister spraw wewnętrznych jest zdania, że powoływanie sejmowej komisji do zbadania infoafery w MSW i Komendzie Głównej Policji nie ma sensu.

Dziś w Sejmie pierwsze czytanie dwóch projektów uchwał Solidarnej Polski i SLD w tej sprawie. Minister Bartłomiej Sienkiewicz, który był gościem radiowej Jedynki, powiedział, że komisja nie wniesie nic nowego.

- _ Afera już została wyjaśniona. Zajmuje się nią prokuratura i prokuratura jest gospodarzem tego tematu. Centralne Biuro Śledcze, podległe temu rządowi, zgromadziło materiał, który pozwolił postawić zarzuty kilkunastu osobom. Ta afera, jak to się nazywa, została zdemaskowana przez instrumenty państwa, które temu służą _- powiedział Sienkiewicz i określił wnioski opozycji jako działania pod publikę.

- _ Póki nie zakończy się śledztwo prokuratorskie i nie będzie rozprawy sądowej, to nie bardzo widzę, jakimi dodatkowymi materiałami miałby dysponować Sejm. Mam więc wrażenie, że mamy do czynienia z klasyczną inicjatywą polityczną, w której nie chodzi o to, żeby cokolwiek wyjaśnić, a, jak to się kolokwialnie mówi, gonić króliczka _ - dodał szef MSW.

Sienkiewicz przypomniał, że w tej sprawie zatrzymano dotąd 18 osób, a sposób działania polskiego państwa w dziedzinie informatyzacji uległ zmianie. Niezależnie od tego w kilku krajach toczą się postępowania wobec wielkich koncernów, zamieszanych w całą sprawę.

Do naruszenia prawa doszło w latach 2009 - 2012. Chodzi o nieprawidłowości przy zamówieniach publicznych na obsługę prezydencji Polski w Unii Europejskiej oraz zakup sprzętu i usług teleinformatycznych realizowanych przez Cam Media SA. W wyniku infoafery zatrzymano między innymi byłego wiceszefa MSWiA oraz urzędniczkę, odpowiedzialną za zamówienia publiczne.

Czytaj więcej w Money.pl
Gigantyczne łapówki. Hewlett-Packard się przyznał Koncern może dostać zakaz udziału w przetargach publicznych.
HP zapłaci 108 mln dolarów w związku z korupcją Koncern, oskarżany o stosowanie niedozwolonych praktyk w Polsce, Rosji i Meksyku, zawarł porozumienie z amerykańską komisją papierów wartościowych i giełd.
Resort źle prowadził przetargi? CBA alarmuje O popełnienie przestępstwa podejrzane są dwie osoby. - _ To realizacja tego, co szef CBA zapowiadał w związku z infoaferą _ - mówi rzecznik Biura.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)