Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Indonezja: Szef rządzącej partii podejrzany o korupcję

0
Podziel się:

Szef rządzącej w Indonezji Partii Demokratycznej (PD) Anas Urbaningrum jest podejrzany o korupcję i w związku z tym otrzymał zakaz opuszczania kraju.

Indonezja: Szef rządzącej partii podejrzany o korupcję
(Igor Burchenkov/Dreamstime.com)

Szef rządzącej w Indonezji Partii Demokratycznej (PD) Anas Urbaningrum jest podejrzany o korupcję i w związku z tym otrzymał zakaz opuszczania kraju - poinformowała komisja ds. walki z korupcją.

Urbaningruma podejrzewa się o przyjmowanie łapówek w związku z budową kompleksu sportowego w prowincji Jawa Zachodnia. Komisja poinformowała, że dysponuje wystarczającymi dowodami, aby postawić szefa PD przed sądem.

Jest to cios dla założyciela partii, jednocześnie prezydenta i szefa indonezyjskiego rządu, Susilo Bambanga Yudhoyono, który w 2009 roku został ponownie wybrany na szefa państwa po kampanii, w której podkreślał swój przydomek - _ Pan Czysty _.

Yudhoyono wcześniej zwolnił Urbaningruma od partyjnych obowiązków, aby ten mógł przygotować obronę przed oskarżeniami o korupcję. Urbaningrumowi grozi kara od 4 do 20 lat więzienia i grzywna 1 mln rupii indonezyjskich (80 tys. euro) - podał dziennik _ Jakarta Post _.

Czytaj więcej w Money.pl
Największa afera korupcyjna w Polsce? Kolejne 27 osób jest oskarżonych o płatną protekcję, poświadczenie nieprawdy w dokumentacji medycznej a także przyjmowanie łapówek.
"Tu się kradnie, by rządzić, i rządzi, by kraść" Falę afer finansowych i kryminalnych wśród polityków we Włoszech podsumowała _ La Repubblica _.
Ostrzegają, że Rosja może się rozpaść _ Rosja jest przesiąknięta korupcją od góry do dołu _ - oceniło stowarzyszenie, które swoje doroczne raporty publikuje od 2009 roku.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)