Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Indie: Zarzut morderstwa dla sześciu gwałcicieli z Delhi

0
Podziel się

Sześciu mężczyznom podejrzanym o dokonanie zbiorowego
gwałtu na 23-letniej studentce w Delhi, w Indiach postawiono zarzut popełnienia morderstwa.

Indie: Zarzut morderstwa dla sześciu gwałcicieli z Delhi
(PAP/EPA/DIVYAKANT SOLANKI)
bEiJofvp

Sześciu mężczyznom podejrzanym o dokonanie zbiorowego gwałtu na 23-letniej studentce w Delhi, w Indiach postawiono zarzut popełnienia morderstwa - poinformowała w sobotę indyjska policja. Ofiara brutalnej napaści zmarła w sobotę rano w szpitalu w Singapurze.

Rzecznik indyjskiej policji Rajan Bhagat, którego cytuje Reuters, powiedział, że podejrzanym grozi w przypadku udowodnienia im winy kara śmierci. Proces ma rozpocząć się już w przyszłym tygodniu.

Pod Jantar Mantar w Delhi zebrało się w południe kilkaset osób, by wyrazić żal z powodu śmierci ofiary przestępstwa i domagać się lepszej ochrony dla kobiet oraz zaostrzenia kar za gwałt. Uczestnicy manifestacji usiedli w milczeniu na ulicy, udekorowanej wcześniej wieńcami z białych kwiatów i zapalonymi świeczkami.

bEiJofvr

Kilkudziesięciu studentów uniwersytetu w Delhi udało się w tym czasie na przystanek komunikacji miejskiej, gdzie dwa tygodnie temu dziewczyna i jej partner wsiedli do autobusu, w którym doszło do gwałtu. Uczestnicy marszu nieśli transparenty z napisem _ Nie ma jej z nami ale jej los musi nas obudzić _.

Sonia Gandhi, szefowa rządzącego w Indiach Indyjskiego Kongresu Narodowego, zapewniła uczestników demonstracji, że śmierć ofiary gwałtu _ pogłębi determinację do walki z wszechobecnym zawstydzającym społecznymi nastawieniem i sposobem myślenia, pozwalającym mężczyznom bezkarnie gwałcić i molestować kobiety i dziewczęta _.

Jak pisze niemiecki dziennik _ Sueddeutsche Zeitung _, w Delhi codziennie zgłaszany jest jeden przypadek gwałtu. Rzeczywista liczba przestępstw tego rodzaju jest - zdaniem gazety - z pewnością dużo wyższa.

W obawie przed zamieszkami, władze Indii zaapelowały w sobotę do obywateli o zachowanie spokoju, natomiast policja zabezpieczyła strategiczne miejsca w centrum stolicy kraju. Policja obstawiła przede wszystkim okolicę Bramy Indii oraz 10 stacji metra.

bEiJofvx

Wcześniej premier Indii Manmohan Singh wyraził głęboki smutek w związku ze śmiercią ofiary brutalnego gwałtu w New Delhi i zobowiązał się do podjęcia konkretnych działań. Jak napisał w swym oświadczeniu, sprawa zgwałconej kobiety wytworzyła _ emocje i energię _ pośród młodych obywateli Indii, dążących do zmian w społeczeństwie.

_ - Byłoby to prawdziwym hołdem dla jej pamięci, jeśli bylibyśmy w stanie przekuć te emocje i energię na konstruktywne działania _ - oświadczył szef indyjskiego rządu.

23-letnia studentka z Indii zmarła w nocy z piątku na sobotę w szpitalu w Singapurze. W ciężkim stanie trafiła tam w czwartek. Wcześniej przeszła trzy operacje w Delhi.

16 grudnia w autobusie w New Delhi sześciu mężczyzn napadło na nią, gdy wraz z kolegą wracała z kina. Przez godzinę była gwałcona, a następnie była bita żelaznym prętem i wyrzucona z jadącego pojazdu.

bEiJofvy

Wszyscy domniemani gwałciciele zostali zatrzymani i trafili do aresztu. Według policji w chwili ataku byli oni pijani.

Atak wywołał falę protestów w całym kraju. Ich uczestnicy, głównie studenci, domagają się większej ochrony dla kobiet i poważniejszego traktowania przez policję i sądy zgłoszeń dotyczących gwałtów i napaści seksualnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Po tym zbiorowym gwałcie mają już dość Mieszkańcy New Delhi wyrażają gniew z powodu brutalnego gwałtu zbiorowego na młodej kobiecie.
Została brutalnie zgwałcona. Zmarła w nocy Premier Indii Manmohan Singh wyraził w sobotę głęboki smutek po śmierci ofiary brutalnego gwałtu w New Delhi i zobowiązał się do podjęcia konkretnych działań.
Po gwałcie studentki w kraju wrze, a premier... - _ Zapewniam, że dołożę wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim kobietom w tym kraju _ - obiecał premier Manmohan Singh.
bEiJofvS
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)