Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Imigranci w Wielkiej Brytanii. Premier Cameron pod ostrzałem

0
Podziel się:

Jak dotąd Londyn wprowadził tylko trzymiesięczny okres oczekiwania na zasiłki dla nowych imigrantów z Unii, co jest zgodne z unijnym prawem.

premier David Cameron
premier David Cameron (Moritz Hager/World Economic Forum/CC/Flickr)
bEEEnwKZ

Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej przypuściła ostry atak na brytyjski rząd, w związku z polemiką imigracyjną i zasiłkową. Viviane Reding interpretuje brytyjskie obawy przed nadmierną imigracją jako populizm, a inni politycy, w tym w Polsce, nawet jako szowinizm. Powszechna krytyka zaskoczyła brytyjskich polityków.

_ - Jeśli się próbuje zdobywać głosy przy pomocy populistycznych posunięć i sloganów, niszczy się przyszłość własnego narodu _ - powiedziała Viviane Reding.

Konserwatywny poseł Mark Reckless mówił BBC, że dziwi go ten krytyczny ton. _ - Moim zdaniem to raczej politycy europejscy, pani Reding, komisarz Andor, polski premier i minister spraw zagranicznych, wydają się rozdmuchiwać tę kwestię. _- podkreślał.

bEEEnwLb

Jak dotąd Londyn wprowadził tylko trzymiesięczny okres oczekiwania na zasiłki dla nowych imigrantów z Unii, co jest zgodne z unijnym prawem. Zmiana zapisów traktatowych o pełnej wzajemności zasiłkowej to dopiero propozycja do omówienia z wszystkimi państwami Unii.

_ - Moim zdaniem premier jest niezwykle otwarty na współpracę z Unią _ - ocenił to stanowisko Mark Reckless. Premier Cameron nie jest zresztą sam. Popierają go i zasiadający w rządzie wraz z Konserwatystami Liberałowie, i opozycyjni Labourzyści. Ich rzecznik od spraw zatrudnienia, poseł Chukka Umuna powiedział telewizji BBC, że założyciele Unii Europejskiej myśleli o wolnym przepływie pracowników, a nie bezrobotnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Wezwał PiS do zerwania z Brytyjczykami Wicepremier wezwał prezesa Jarosława Kaczyńskiego do wystąpienia z frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR), w której obok PiS jest m.in. partia brytyjskiego premiera Davida Camerona.
Prezes PiS oburzony słowami Camerona. "Są niedopuszczalne" Brytyjski premier powiedział, że otwarcie rynku pracy dla krajów Europy Środkowo-Wschodniej to był duży błąd.
Prezydent Bułgarii ostro krytykuje Camerona Davida Camerona idzie na ustępstwa wobec nacjonalistów i ryzykuje tym samym międzynarodową izolacją własnego kraju?
bEEEnwLC
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)