Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
izrael
24.05.2012 11:14

Imigranci w Izraelu trafią za kratki? Tak chce minister

Izraelski minister spraw wewnętrznych Eli Iszai powtórzył, że chce umieścić za kratkami wszystkich nielegalnych afrykańskich imigrantów w kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ira Abramov/CC)

Izraelski minister spraw wewnętrznych Eli Iszai powtórzył, że chce _ umieścić za kratkami _ wszystkich nielegalnych afrykańskich imigrantów w kraju. Wcześniej w Tel Awiwie doszło do gwałtownych antyimigranckich protestów.

Minister oświadczył, że nielegalnych imigrantów należy umieścić w specjalnych ośrodkach, a następnie odesłać do domu w obronie miejsc pracy i _ żydowskiego charakteru Państwa Izrael _.

W środę wieczorem tysiąc izraelskich demonstrantów przeszło ulicami biednej dzielnicy Tel Awiwu, gdzie osiedla się wielu przybyszów, wznosząc okrzyki _ Sudańczycy do Sudanu _. Rzecznik policji Micky Rosenfeld poinformował, że zatrzymano ok. 20 osób podejrzanych o atakowanie sklepów i samochodów, w których znajdowali się imigranci. Demonstranci podpalali kosze na śmieci, wybijali sklepowe witryny.

Rzecznik dodał, że żaden z cudzoziemców nie został ranny, a siły policyjne pozostaną w objętej niepokojami części miasta, żeby przywrócić porządek.

W odpowiedzi na porównanie przez izraelskie radio wojskowe środowych antyimigranckich wystąpień z pogromami Żydów w Europie, Iszai przywołał dane policyjne, według których afrykańscy imigranci są bardziej skłonni do popełniania przestępstw.

_ - Nie mogę osądzać człowieka, któremu zgwałcono córkę. Nie mogę osądzać młodej kobiety, która boi się sama wracać do domu _ - bronił demonstrantów Iszai, reprezentujący Sefardyjską Partię Strażników Tory.

Podkreślił, że jeśli rząd nie zacznie przeciwdziałać nielegalnej imigracji, wkrótce przybyszów będzie _ pół miliona a nawet milion _.

Według oficjalnych danych w niespełna 8-milionowym kraju jest ok. 60 tys. nielegalnych imigrantów, którzy dostają się do Izraela przez Półwysep Synaj, m.in. z Sudanu, Sudanu Południowego i Erytrei.

Aby zapobiec napływowi imigrantów z Afryki, rząd buduje mur na granicy z Egiptem; budowa ma zostać zakończona pod koniec roku.

Szef MSW ocenił jednak, że takie rozwiązanie będzie niewystarczające. - _ Nawet jeśli mur będzie miał 12 metrów wysokości, oni będą mieli 13-metrowe drabiny _. _ Trzeba uniemożliwić im pracę _ - podkreślił.

Czytaj więcej w Money.pl
Izrael zaprzecza. Nie zamierza wysyłać wojsk Izrael zdementował informacje tureckich mediów o tym, że zamierza rozmieścić tysiące żołnierzy w Republice Cypryjskiej, aby bronić swych interesów energetycznych w związku ze sporem z cypryjsko-tureckim.
Iran zdetonował atomówkę? Izrael oskarża Dowodem ma być komora ciśnieniowa służąca do próbnych eksplozji, ujawniona przez Mossad.
Premier odpowiada Palestyńczykom. Chce pokoju? Premier Izraela Benjamin Netanjahu udzielił odpowiedzi na list palestyńskiego prezydenta Mahmuda Abbasa, który apelował o wznowienie negocjacji pokojowych po zamrożeniu budowy osiedli żydowskich na okupowanych terytoriach.
Tagi: izrael, imigracja, więzienia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz