Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Imigranci w Izraelu skarżą się na "nieludzkie" traktowanie. Słusznie?

0
Podziel się:

Nowe prawo pozwala na przetrzymywanie bez ograniczeń czasowych osób starających się o azyl w tzw. ośrodku półotwartym.

Imigranci w Izraelu skarżą się na "nieludzkie" traktowanie. Słusznie?
(PAP/EPA/OLIVER WEIKEN)
bESqbtvp

W Izraelu kilkuset nielegalnych imigrantów z krajów Afryki rozpoczęło strajk głodowy, żeby zaprotestować przeciwko rozbiciu ich manifestacji i przymusowej ewakuacji dokonanej dzień wcześniej przez policję w pobliżu granicy z Egiptem.

Jak poinformował komitet wsparcia, imigranci, którzy od piątku prowadzili protest siedzący przeciwko warunkom, w jakich są przetrzymywani w obozie Holot, na południu Izraela, zostali w sposób brutalny wywiezieni przez policję autobusami do tego obozu lub więzienia Saharonim na pustyni Negew.

Imigranci protestowali przeciwko _ nieludzkiemu i nieograniczonemu w czasie _ przetrzymywaniu ich w obozie. Mogą go oni opuszczać w ciągu dnia, ale kilka razy dziennie muszą się w nim meldować oraz spędzać w nim noce.

bESqbtvr

Rzeczniczka służb imigracyjnych w izraelskim MSW Sabine Hadad przekazała, że doszło do _ kilku starć z niewielką grupą manifestantów _. Lekko rannych zostało pięciu imigrantów i pięciu policjantów. Według rzeczniczki ewakuowano 779 imigrantów. _ Każdy z nich stanie przed komisją śledczą, aby wyjaśnić, dlaczego naruszyli regulamin, który zobowiązuje do podpisywania listy obecności w obozie Holot dwa razy dziennie i spędzania tam nocy _ - oświadczyła, dodając, że za naruszenie tego regulaminu grozi kara więzienia do trzech miesięcy.

Po tych wydarzeniach komitet wsparcia imigrantów zwrócił się do Urzędu Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR) _ o znalezienie rozwiązania sytuacji i ochronę (protestujących) jako wnioskujących o azyl _.

Na początku grudnia 2013 roku po burzliwej debacie izraelski parlament przyjął nową ustawę o imigrantach, krytykowaną przez obrońców praw człowieka. Nowe prawo pozwala na przetrzymywanie bez ograniczeń czasowych osób starających się o azyl w tzw. ośrodku półotwartym. Mają tam zapewnioną opiekę medyczną, jedzenie i dach nad głową. Przetrzymywani muszą jednak stawiać się na miejscu podczas sprawdzania listy obecności oraz nocować w ośrodku.

Czytaj więcej w Money.pl
Więźniowie skończyli protest głodowy Zatrzymanych Palestyńczyków nie spotkają kary za protest. Jednak ciągle pozostaną w areszcie.
Wystrzelili rakiety. Odwet Izraela - bomby Bombardowania były wymierzone w miejsca wykorzystywane do celów szkoleniowych przez palestyńskich radykałów. W atakach dwie osoby zostały lekko ranne.
Zginął chłopiec - w odwecie posłali myśliwce Ostrzał był reakcją na śmierć izraelskiego chłopca, który zginął wczoraj przed południem na Wzgórzach Golan, w pobliżu granicy z Syrią - jak twierdzą izraelskie władze, w wyniku celowego ataku syryjskiej armii.
bESqbtvS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)