Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
imigranci
16.08.2014 16:50

Imigranci na Wyspach. 35 osób znalezionych w portowym kontenerze

Jeden z mężczyzn nie wytrzymał transportu w zamkniętym kontenerze i zmarł. Reszta osób, skrajnie odwodniona i wyczerpana trafiła do kilku szpitali.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Alan Stanton/CC BY-SA 2.0/Flickr)

W brytyjskim porcie Tilbury w kontenerze znaleziono 35 osób w stanie skrajnego wyczerpania. Jedna z nich nie przeżyła. Policja ustaliła na razie, że imigranci pochodzą w Półwyspu Indyjskiego, a statek, na którym był ich kontener przypłynął z Belgii.

Wśród nielegalnych imigrantów są też dzieci. Jeden z mężczyzn nie wytrzymał transportu w zamkniętym kontenerze i zmarł. Reszta osób, skrajnie odwodniona i wyczerpana trafiła do kilku szpitali.

_ - Po udzieleniu im pierwszej pomocy jeszcze w ambulansach, wszystkich odwieziono do pobliskich szpitali _ - poinformowała policja.

Ujawniła też, że pracownicy portu zostali zaalarmowani przez krzyki i walenie w ściany kontenera. Wszczęto śledztwo w sprawie śmierci jednego z imigrantów.

Na statku, którym przypłynęli, jest jeszcze 50 kontenerów, policja sprawdza więc, czy w którymś z nich nie są uwięzieni jeszcze jacyś ludzie - powiedział szef policji w hrabstwie Essex Trevor Rowe.

Władze brytyjskie starają się wyjaśnić tę sprawę we współpracy z policją belgijską.

Czytaj więcej w Money.pl
Paryż oskarża Londyn o eksport kłopotów Francuskie Calais stało się magnesem dla imigrantów próbujących przedostać się nielegalnie na angielską stroną Kanału.
Wielka akcja ratunkowa - ponad 2 tys. ludzi Ludzie byli stłoczeni na zagrożonych zatonięciem łodziach i stateczkach.
Utonęło co najmniej 40 imigrantów z Afryki Libia wzywa UE do pomocy w powstrzymaniu napływu imigrantów.
Tagi: imigranci, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz