Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Imigracja do Szwajcarci zostanie ograniczona? Oni tego chcą

0
Podziel się

Według ekologów zbyt duża populacja powoduje zbyt dużą konsumpcję.

Imigracja do Szwajcarci zostanie ograniczona? Oni tego chcą
(ianlord/CC/Flickr)
bDTeBzjF

Szwajcarskie stowarzyszenie ekologiczne, Ekologia i Populacja (Ecopop), złożyło w siedzibie rządu federalnego w Bernie wniosek o referendum w sprawie ograniczenia imigracji w celu ochrony środowiska naturalnego.

Tekst inicjatywy zatytułowany _ Stop nadmiernej populacji - Tak dla trwałej ochrony zasobów naturalnych _ został podpisany przez 140 tys. osób, przekraczając tym samym próg 100 tys. podpisów koniecznych w Szwajcarii do zorganizowania referendum.

Inicjatorom pomysłu chodzi o to, aby ludność mieszkająca w Szwajcarii nie przekraczała _ poziomu, który byłby zgodny z trwałą ochroną zasobów naturalnych _. Żeby to osiągnąć - jak głosi tekst - roczny wskaźnik przyrostu demograficznego w grupie imigrantów miałby nie przekraczać 0,2 proc. średnio przez trzy lata.

bDTeBzjH

Stowarzyszenie Ecopop domaga się również od rządu przeznaczenia co najmniej 10 proc. budżetu międzynarodowej współpracy na rzecz rozwoju na dobrowolne planowanie rodziny.

Według Ecopop inicjatywa jest konieczna w obliczu wzrostu liczby ludności na świecie i niedoboru zasobów naturalnych.

W sondażu przeprowadzonym na grupie 7 653 internautów aż 75 proc. z nich opowiedziało się za inicjatywą Ecopop, a 20 proc. było jej przeciwnych; 5 proc. respondentów było niezdecydowanych.

Jeśli inicjatywa pokona wszelkie przeszkody administracyjne i prawne, to zostanie zorganizowane ogólnokrajowe referendum. Ecopop przewiduje, że głosowanie odbędzie się w 2015 roku.

bDTeBzjN
Czytaj więcej w Money.pl
Europejski kraj nie chce więcej imigrantów Około jednej czwartej mieszkańców tego kraju to imigranci. Rdzenni obywatele mają już dość.
Wielki szwajcarski bank zwalnia 10 tys. osób To jedna szósta całej załogi. Co się dzieje w UBS?
Tą rozgrywkę wygrali jednak palacze Większość Szwajcarów wypowiedziała się przeciwko projektowi wprowadzenia całkowitego zakazu palenia tytoniu w restauracjach i barach.
bDTeBzki
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)