Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Igrzyska w Soczi. Przedstawiciele KE nie będą obecni na inauguracji

0
Podziel się:

Do Soczi nie wybiera się ani prezydent USA Barack Obama, ani prezydent Francji Francois Hollande. Taką decyzję podjął też prezydent Niemiec Joachim Gauck.

Igrzyska w Soczi. Przedstawiciele KE nie będą obecni na inauguracji
(Xavier Hape/CC/Wikipedia)

- _ Przedstawiciele Komisji Europejskiej nie będą obecni podczas inauguracji zimowej olimpiady w Soczi _- zapowiedział dziś rzecznik KE Olivier Bailly. Zaproszenie otrzymali komisarze do spraw rynku wewnętrznego i edukacji.

Zaproszenie na uroczystość otwarcia tegorocznej zimowej olimpiady otrzymali komisarze ds. rynku wewnętrznego Michel Barnier oraz edukacji i kultury Andrulla Wasiliu, ale - jak mówił Bailly - ze względu na inne zobowiązania nie będą mogli w niej uczestniczyć.

Do Soczi nie wybiera się ani prezydent USA Barack Obama, ani prezydent Francji Francois Hollande. Taką decyzję podjął też prezydent Niemiec Joachim Gauck, co zostało powszechnie uznane za bojkot igrzysk ze względu na naruszenia praw człowieka i prześladowanie opozycji w Rosji.

Prezydent Bronisław Komorowski poinformował w grudniu, że nie pojedzie na inaugurację igrzysk, zapewniając, że nie chodzi o bojkot, ale o stałe zasady dotyczące jego spotkań z uczestnikami wydarzeń sportowych za granicą. Także premier Donald Tusk informował już na początku grudnia, że nie planował udziału w igrzyskach zimowych w Soczi.

Igrzyska zostaną rozegrane w dniach 7-23 lutego 2014 roku. Ich uczestnicy będą rywalizować w 98 konkurencjach 15 dyscyplin sportu.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent Litwy bojkotuje igrzyska w Soczi Grybauskaite podkreśliła, że _ nie widzi politycznej możliwości, aby pojechać na igrzyska do Soczi, ponieważ Moskwa narusza prawa człowieka. _
Igrzyska olimpijskie w Soczi. Zabraknie śniegu? Szef rosyjskiego biura meteorologicznego Roman Wilfand zapowiedział, że nie zabraknie śniegu podczas igrzysk olimpijskich, które zostaną przeprowadzone w czarnomorskim kurorcie Soczi.
Amerykańskie okręty będą chronić Soczi? Stany Zjednoczone zaproponowały wsparcie w ochronie zimowej olimpiady przed atakami terrorystycznymi.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)