Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
igrzyska w krakowie
20.05.2014 14:37

Igrzyska w Krakowie. 100 tysięcy złotych na kampanię informacyjną

Prawie 100 tysięcy złotych wyda Rada Miasta Krakowa na kampanię zachęcającą krakowian do udziału w referendum dotyczącym organizacji przez stolicę Małopolski zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ludwig Schneider/Wikimedia/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)

Odbędzie się ono 25 maja.

Na początku kwietnia krakowscy radni zdecydowali, że referendum odbędzie się razem z wyborami do Parlamentu Europejskiego. Krakowianie odpowiedzą na pytanie dot. organizacji w tym mieście ZIO w 2022 r. Poza tym mieszkańcy miasta wypowiedzą się na temat budowy metra, stworzenia w Krakowie systemu monitoringu wizyjnego, przeznaczenia większych środków budżetowych na budowę ścieżek rowerowych.

Jak wyjaśnił we wtorek przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider, kampania startuje dopiero na kilka dni przed referendum, gdyż istniały wątpliwości prawne czy można ją przeprowadzić.

_ - Myślę jednak, że takie uderzenie przed samym referendum jest o tyle dobre, że mocno przypomina o tej sprawie _ - powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej Kośmider.

Dodał, że w ramach kampanii m.in. do każdej skrzynki pocztowej w stolicy Małopolski trafi ulotka. Są na niej podstawowe informacje dotyczące głosowania. W środę i piątek w dziennikach lokalnych, regionalnych ukażą się reklamy zachęcające do wzięcia udziału w referendum. Będą one też w autobusach i tramwajach kursujących w Krakowie.

_ - Teoretycznie na kampanię mamy 100 tys. zł, ale pewnie wydamy mniej. Na przykład liczymy, że otrzymamy obniżkę cen przy zamówieniu ogłoszeń w prasie _ - dodał przewodniczący rady.

Środki na kampanię przekazał radzie miasta prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, który jest dysponentem budżetu. Jak przypomniał zastępca dyrektora ds. Informacji Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta Filip Szatanik, wszystkie koszty Krakowa przeprowadzenia referendum (w tym kampanie informacyjne) wyniosą 1,3 mln zł.

Uprawnionych do głosowania jest nieco ponad 580 tys. osób. Lokale wyborcze będą otwarte w godz. 7-21. O prawo przeprowadzenia ZIO w 2022 r. walczy pięć miast: Pekin, Ałmaty, Lwów, Oslo i Kraków. Decyzja, kto będzie gospodarzem, zapadnie na 127. sesji MKOl w Kuala Lumpur 31 lipca 2015 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Referendum na temat igrzysk. "O rok za późno" Można usłyszeć opinie, że organizowanie referendum już po złożeniu dokumentacji aplikacyjnej jest błędem.
Igrzyska w Krakowie. Chcą referendum Głosowania domagają się zarówno radni Platformy Obywatelskiej, jak i prezydent miasta Jacek Majchrowski.
Chcą referendum ws. organizacji igrzysk Według projektu głównym organizatorem igrzysk ma być stolica Małopolski, ale zawody mają się odbywać też np. w Myślenicach czy Zakopanem.
Tagi: igrzyska w krakowie, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz