Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ian Griffin skazany na 20 lat więzienia za zabójstwo Polki

0
Podziel się:

Za zabicie we Francji w 2009 roku Polki, prokurator domagał się dla brytyjskiego biznesmena, 25 lat więzienia.

Ian Griffin skazany na 20 lat więzienia za zabójstwo Polki
(Wikipedia)
bEJbeUad

Sąd w Paryżu skazał na karę 20 lat pozbawienia wolności brytyjskiego biznesmena Iana Griffina za zabicie we Francji w 2009 roku Polki, Kingi Legg - poinformował przedstawiciel rodziny ofiary. Prokurator domagał się dla oskarżonego 25 lat więzienia.

Podczas procesu 45-letni mężczyzna nie przyznawał się do winy pytając jednocześnie sąd _ jak mógł zabić kobietę, którą kochał? _ Jednocześnie zapewniał, że jakby mógł, to by oddał za nią życie. Nie potrafił jednak wytłumaczyć, co dokładnie się stało w nocy, w którą doszło do morderstwa. Wraz z Legg przebywał w tamtym czasie w jednym z paryskich hoteli.

Ogłaszając wyrok sąd zaznaczył, że kara została złagodzona w związku ze złym stanem psychicznym oskarżonego. Decyzja została jednak pozytywnie przyjęta przez rodzinę ofiary, która uznała ją za prawidłową.

bEJbeUaf

_ - Jestem zadowolony, że po trzech latach proces się zakończył, jednak nikt nie może mi i rodzicom zwrócić mojej siostry _ - mówił brat zamordowanej Polki, Marek Wolf.

Zobacz także: Zobacz relację z sądu (AFP, fr):

Griffin pochodzi z Warrington w angielskim hrabstwie Cheshire. Prowadził sieć solariów i sklepy z gadżetami w północno-wschodniej Anglii, ale nie wiodło mu się w interesach. Z Legg łączył go burzliwy związek, choć podobno zamierzali się pobrać. Prasa spekulowała, że Polka utrzymywała go, od kiedy zbankrutował w 2006 roku. Przyjaciele Griffina twierdzili, że był przez Polkę obsesyjnie kontrolowany.

bEJbeUal

Legg była właścicielką firmy Vegex, importującej z Polski do Wielkiej Brytanii pomidory. Firma, której klientami były m.in. sieci supermarketów, w dość krótkim czasie przyniosła duże zyski.

Mocno poturbowane zwłoki Kingi Legg znalazła pokojówka w ekskluzywnym paryskim hotelu Le Bristol, zaniepokojona tym, że na klamce od zewnątrz od dłuższego czasu wisiała tabliczka _ nie przeszkadzać _. Francuska policja nazwała atak na Polkę _ horrendalnym _.

Po zabójstwie Griffin zbiegł do Anglii i przez blisko tydzień ukrywał się. Policja zatrzymała go na mocy Europejskiego Nakazu Aresztowania. W 2011 roku podjęto decyzję o jego ekstradycji z Wielkiej Brytanii.

Czytaj więcej w Money.pl
Żakowski wygrał proces. Będą przeprosiny? W pozwie dziennikarz domagał się on przeprosin w mediach i 100 tys. zadośćuczynienia. Prezes Frondy mówi o możliwej apelacji.
Tak brytyjski biznesmen wygrał z Google Daniel Hegglin nazywany był w sieci _ pedofilem _ czy też _ nazistą _. Udało mu się to zablokować.
Uniewinniony po 39 latach. Jutro wyjdzie Ricky Jackson ma 57 lat. Sędzia uniewinnił go właśnie od zarzutu morderstwa sprzedawcy w sklepie, do którego doszło w 1975 roku podczas napadu rabunkowego.
Głośny wyrok za trzęsienie ziemi w L'Aquilii Sąd apelacyjny uniewinnił naukowców i ekspertów, skazanych za to, że nie podjęli kroków prewencyjnych.
bEJbeUaG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)