Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Homoseksualizm na świecie. 7 osób zatrzymanych za udział w ślubie

0
Podziel się:

O ile egipskie prawo nie przewiduje kar za ten rodzaj orientacji, wiele osób w ostatnich latach skazano za rozwiązłość.

Homoseksualizm na świecie. 7 osób zatrzymanych za udział w ślubie
(Keith Allison/Flickr)

Siedmiu mężczyzn umieszczono w areszcie tymczasowym za to, że zostali sfilmowani podczas ślubu pary homoseksualnej, a nagranie trafiło do portali społecznościowych - podała dziś agencja Mena.

O ile egipskie prawo nie przewiduje kar za homoseksualizm, wiele osób w ostatnich latach skazano za _ rozwiązłość _; oskarżono je o udział w uroczystościach homoseksualistów.

Nagranie wideo przedstawia parę homoseksualną na statku na Nilu w trakcie świętowania ich związku w otoczeniu przyjaciół o podobnej orientacji.

_ Śledztwo pozwoliło zidentyfikować dziewięciu z 16 uczestników, siedmiu z nich zatrzymano w sobotę _ - poinformowała Mena.

Cała siódemka trafiła na cztery dni do aresztu i jest oskarżona o _ propagowanie rozwiązłości _ i _ publikację niemoralnych zdjęć _. Prokuratura nakazała przeprowadzenie _ testu medycznego _ u oskarżonych, co w Egipcie spotyka się ze sprzeciwem obrońców praw człowieka. _ Test _ taki ma na celu określenie, czy oskarżony jest homoseksualistą, czy nie.

Homoseksualizm jest w Egipcie potępiany zarówno przez islam, jak i kościół koptyjski jako _ dewiacja _.

Czytaj więcej w Money.pl
Były prezydent Egiptu oskarżony. Sprawdź, o co Mursi i jego współpracownicy oskarżeni są też o narażenie bezpieczeństwa kraju w związku z udostępnieniem tajnych dokumentów
Duchowni nie chcą w telewizji programu... Ogłoszone wczoraj wezwanie muftich to następstwo krytyki, z jaką spotkał się program "Tancerki", w którym jurorzy spośród grupy artystek wybierają tę najbardziej utalentowaną.
Atak na konwój wojskowy w Egipcie. Są ofiary Pojazd opancerzony z żołnierzami wjechał na przydrożny ładunek wybuchowy podłożony we wsi el-Wefak.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)