Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Australia
12.12.2013 06:50

Homoseksualiści w Australii. Sąd Najwyższy zdelegalizował ich małżeństwa

Decyzja oznacza, że 27 ślubów, udzielonych w miniony weekend w Australii osobom tej samej płci, zostanie uznanych za nieważne zaledwie po kilku dniach.

Podziel się
Dodaj komentarz

Australijski Sąd Najwyższy cofnął prawo pozwalające homoseksualistom na zawieranie związków małżeńskich.

Decyzja oznacza, że 27 ślubów, udzielonych w miniony weekend w Australii osobom tej samej płci, zostanie uznanych za nieważne zaledwie po kilku dniach.

W październiku regionalny parlament Australijskiego Terytorium Stołecznego jako pierwszy w kraju zezwolił na zawieranie związków małżeńskich osobom tej samej płci. W Canberrze i na terenie całego otaczającego stolicę regionu ślub mogły wziąć pary homoseksualne z całego kraju.

Jednak władze państwa zakwestionowały zgodność przepisów lokalnych z prawem federalnym i zwróciły się o rozstrzygnięcie sporu do Sądu Najwyższego.

Australijskie prawo federalne z 2004 roku podkreśla, że małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety.

W ubiegłym roku obie izby australijskiego parlamentu odrzuciły propozycję przepisów dotyczących zawierania związków małżeńskich przez osoby tej samej płci.

Czytaj więcej w Money.pl
Rekin zabił surfera na australijskim wybrzeżu Rekin zaatakował, kiedy młody mężczyzna surfował wraz kolegami około 100 metrów od brzegu na wysokości Riecks Point.
Gigantyczne pożary zagrażają Sydney Szalejące w Australii pożary buszu rozciągnęły się już na froncie o długości 300 km, zmusiły władze Nowej Południowej Walii do ogłoszenia stanu wyjątkowego.
Znaleźli narkotyki warte niemal 200 milionów Australijska policja przejęła transport około 200 kg metamfetaminy o wartości około 188 mln dolarów - poinformowały miejscowe media.
Obłąkany Indiana Jones z Gliwic 10 lat, które spędził na piątym kontynencie obfitowały w pionierskie badania, ekspedycje w dzicz i skandale.
Tagi: Australia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz