Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hollande: Będziemy walczyć, by Francuzi nie brali udziału w dżihadzie

0
Podziel się:

Francuski prezydent Francois Hollande oświadczył, że podjęte zostaną wszelkie kroki, aby powstrzymać francuskich obywateli przed udziałem w walkach u boku terrorystów poza granicami kraju.

Hollande: Będziemy walczyć, by Francuzi nie brali udziału w dżihadzie
(jmayrault/CC BY 2.0/Flickr)

Francuski prezydent Francois Hollande oświadczył, że podjęte zostaną wszelkie kroki, aby powstrzymać francuskich obywateli przed udziałem w walkach u boku terrorystów poza granicami kraju i ukarać tych, którzy się na to zdecydują.

Deklaracja padła na dzień przed przedstawieniem przez szefa MSW Bernarda Cazeneuve'a planu rozwiązania problemu Francuzów udających się do Syrii, aby tam walczyć w szeregach rebeliantów.

_ - Francja sięgnie do całego arsenału środków, wszelkich dostępnych technik, w tym cyberbezpieczeństwa _, aby walczyć z tym zjawiskiem - zapowiedział Hollande w czasie przemówienia w Instytucie Świata Arabskiego w Paryżu. Dodał, że prowadzone będą również wywiady w rodzinach, _ które umożliwią podjęcie interwencji _.

Francuski prezydent otworzył tego dnia w instytucie arabskim wystawę zatytułowaną _ Hadż, pielgrzymka do Mekki . - Nie chodzi o to, by walczyć z aktami wiary, ale o to, by religia nie była wykorzystywana do innych celów, w szczególności tak odrażających jak terroryzm _ - zaznaczył Hollande.

Natomiast francuski minister spraw zagranicznych Laurent Fabius oświadczył, że wyjazdy Francuzów do Syrii nie są _ niczym nowym _, ale obecna sytuacja różni się tym, że _ ludzie wyjeżdżają bardziej licznie i są młodsi _; liczbę obywateli francuskich, którzy wyjechali do Syrii, minister oszacował na ok. 500.

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka informowało na początku kwietnia, że w wojnie domowej w Syrii zginęło ponad 150 tysięcy ludzi. Działacze Obserwatorium twierdzą, że udokumentowali śmierć cywilów, rebeliantów oraz członków sił rządowych, a także członków prorządowych milicji i walczących z reżimem zagranicznych bojowników.

Czytaj więcej w Money.pl
Wiadomo, kto będzie nowym premierem Francji Prezydent Francji Francois Hollande potwierdził w telewizyjnym wystąpieniu nominację dotychczasowego szefa MSW Manuela Vallsa.
Muszą zapłacić za romans z prezydentem Jedno z czasopism wypłaci odszkodowanie aktorce Julie Gayet za opublikowanie informacji o jej romansie z prezydentem Hollandem.
Służby udaremniły syryjski zamach w Europie 17 lutego w bloku mieszkalnym w Mandelieu-La-Napoule, niedaleko Cannes, znaleziono ok. 900 gramów materiałów wybuchowych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)