Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hollande apeluje do Rosji o respektowanie integralności Ukrainy

0
Podziel się:

Rosyjski konwój może być zasłoną dymną, która ma odwrócić uwagę od broni i pojazdów opancerzonych przekraczających granicę z Ukrainą w innym miejscu.

Hollande apeluje do Rosji o respektowanie integralności Ukrainy
(jmayrault/CC BY 2.0/Flickr)
bFelHznV

W związku z zarzucanym Moskwie wtargnięciem rosyjskich pojazdów opancerzonych na Ukrainę prezydent Francji Francois Hollande wezwał w piątek Rosję do respektowania integralności terytorialnej Ukrainy.

Prezydent Ukrainy poinformował, potwierdzając wcześniejsze doniesienia brytyjskich dzienników _ Guardian _ i _ Telegraph _, że licząca 23 transportery rosyjska kolumna wjechała na Ukrainę w czwartek po godzinie 22 czasu miejscowego. Czekała ona na zapadnięcie zmroku w okolicach obozu dla uchodźców w rosyjskim Doniecku.

_ - Wzywam obydwu prezydentów (Rosji i Ukrainy), by podjęli wysiłek, aby zapobiec wszelkiej eskalacji konfliktu _ w sytuacji, w której _ na granicy Ukrainy utrzymują się silne napięcia _ - powiedział Hollande.

bFelHznX

Po rozmowie telefonicznej z prezydentem Ukrainy Petro Poroszenką premier Wielkiej Brytanii David Cameron powiedział, że Rosja nie może wykorzystywać konwoju z pomocą humanitarną jako pretekstu do urządzania prowokacji.

Powołując się na ministrów spraw zagranicznych UE, _ Financial Times _ napisał wcześniej, że rosyjski konwój humanitarny może być zasłoną dymną, która ma odwrócić uwagę od broni i pojazdów opancerzonych przekraczających granicę z Ukrainą w innym miejscu.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin dzwoni do Hollande'a, by zatrzymać Kijów Prezydent Rosji Władimir Putin mówił o rozpoczęciu bezpośredniego dialogu z reprezentantami wschodniej Ukrainy.
Hollande potępia aneksję Krymu i apeluje o... _ - Francja nie uznaje ani wyników referendum na Krymie z 16 marca, ani przyłączenia tego regionu do Rosji - _ powiedział prezydent Hollande.
To fatalne zachowanie Francji wobec Rosji Jesteśmy rozczarowani decyzją Francji o przedłużeniu współpracy z Rosją w realizacji programu Mistral. Jest to kwestia wartości, a nie pieniędzy - oświadczył Poroszenko.
Wojna na Ukrainie. Dzisiaj rozmowy w Berlinie Szefowie dyplomacji Niemiec, Francji, Rosji i Ukrainy ponownie będą próbować szukać rozwiązania kryzysu.
bFelHzoy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)