Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Holandia skazana za powolnych urzędników

Europejski Trybunał Praw Człowieka skazał Holandię w sprawie mężczyzny, który zgłosił władzom kradzież prawa jazdy, a mimo to na jego nazwisko jeszcze przez ponad rok nieznani sprawcy rejestrowali samochody.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ricardo-pereira/CC/Flickr)

Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu skazał Holandię w sprawie mężczyzny, który zgłosił władzom kradzież prawa jazdy, a mimo to na jego nazwisko jeszcze przez ponad rok nieznani sprawcy zdołali zarejestrować ponad 1700 samochodów.

Steven Benito Romet z Maastricht zgłosił w listopadzie 1995 roku, że we wrześniu skradziono mu prawo jazdy, ale dokument został urzędowo unieważniony dopiero w marcu 1997 roku. Wtedy też mężczyzna otrzymał nowe prawo jazdy.

W tym czasie złodzieje zarejestrowali na niego 1737 samochodów, a życie Holendra zmieniło się w koszmar: był wielokrotnie oskarżany o różne wykroczenia z udziałem zarejestrowanych na niego pojazdów, niepłacenie należnych podatków, a nawet o powodowanie wypadków.

Zasądzono też w stosunku do niego grzywny, których nie płacił, w wyniku czego trafił do aresztu. W dodatku władze odebrały mu zasiłek rodzinny, uznając, że skoro na jego nazwisko zarejestrowanych jest tyle pojazdów, jego sytuacja materialna jest satysfakcjonująca.

W 1996 roku Romet na próżno zabiegał na różnych szczeblach administracyjnych o wyjaśnienie sprawy. Z kolei w 2004 roku sąd odmówił wszczęcia śledztwa w sprawie oszustów, którzy rejestrowali samochody posługując się skradzionym prawem jazdy; sąd argumentował, że upłynął zbyt długi czas.

Strasburski trybunał orzekł, że _ nieunieważnienie przez władze prawa jazdy Rometa w chwili zgłoszenia jego utraty, co umożliwiło posługiwanie się jego dowodem tożsamości dla celów oszustwa, stanowiło +ingerencję+ w jego życie prywatne _.

Trybunał zlecił władzom Holandii wypłacenie mężczyźnie 9 tys. euro odszkodowania za straty moralne.

Czytaj w Money.pl
Kolejny kraj zakazał noszenia burek Rząd Holandii uchwalił całkowity zakaz noszenia muzułmańskich burek i innych okryć zasłaniających całą twarz.
Do aresztu bo "ośmieliły się" prowadzić auto W stolicy Arabii Saudyjskiej zatrzymano sześć młodych kobiet. Trafiły na posterunek policji.
Antypolska strona, a Bruksela bezradna Najpierw z chęcią zatrudniali, teraz mają dość obcokrajowców.
Tagi: trybunał praw człowieka, prawo, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz