Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hofman przynaje się do porażki

0
Podziel się:

- Oczywiście jestem do dyspozycji szefa partii. To jest jasne i oczywiste - mówi rzecznik Prawa i Sprawiedliwości. Przyznaje, że partia miała błędne sondaże.

Hofman przynaje się do porażki
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Rzecznik PiS Adam Hofman poinformował, że po wyborach oddał się do dyspozycji prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego. Zaznaczył jednak, że odpowiedzialność za wynik, jaki uzyskało Prawo i Sprawiedliwość, ponosi całe ugrupowanie. Przyznał, że wewnętrzne sondaże PiS okazały się błędne.

_ - Oczywiście jestem do dyspozycji szefa partii. To jest jasne i oczywiste. Moją pracę ma prawo oceniać szef partii. Cóż, tak to jest przyjęte we wszystkich organizacjach, nie tylko partiach politycznych _ - powiedział Hofman dziennikarzom w Sejmie.

Jak dodał, cała partia, struktury terenowe, kandydaci, członkowie sztabu, a także kierownictwo ponosi odpowiedzialność za wynik niedzielnych wyborów parlamentarnych. PiS to drużyna, której nie udało się wygrać - mówił.

_ - Czuję się odpowiedzialny za kampanię, bo byłem członkiem sztabu, współtworzyłem tę kampanię i zawsze w takich sytuacjach czuję się odpowiedzialny za to, co robiłem _ - powiedział rzecznik PiS.

Przyznał, że kampanię zawsze można prowadzić lepiej, wybrać inne pola sporu, a także pracować jeszcze mocniej. Jego zdaniem zasadne jest jednak pytanie, czy przy _ mocno niekorzystnym dla PiS kontekście _ i _ sporej niechęci mediów _ można było te wybory wygrać. _ - Jest pytanie, czy ten kontekst, w którym braliśmy udział w wyborach, to był kontekst, w którym dało się wygrać z Platformą _ - ocenił.

Hofman powiedział, że wewnętrzne sondaże PiS, które w pewnym momencie pokazywały nawet przewagę nad Platformą, okazały się błędne i zawiodły. Oświadczył, że jego partia musi również z tego wyciągnąć wnioski.

_ - Nasze badania, z których korzystaliśmy okazały się nie do końca oddawać prawdziwą sytuację. Cóż w Polsce także trudno prowadzić badania, bo nie wszyscy przyznają się do swoich preferencji _ - powiedział.

Hofman podkreślił, że jego ugrupowanie musi sobie teraz odpowiedzieć na pytanie, jak przygotować się do następnych wyborów, jak rozmawiać z Polakami i jaki rodzaj komunikacji przyjąć na następne cztery lata, żeby była ona skuteczna.

Rzecznik PiS był też pytany, kto może być wicemarszałkiem Sejmu w nowej kadencji. _ - Jest jeszcze za wcześnie, ale mamy wicemarszałka z dużym doświadczeniem, pana posła Marka Kuchcińskiego. Nasza ocena jego pracy z ostatnich miesięcy była oceną dobrą _ - podkreślił. Podobną opinię wyraził w stosunku do dotychczasowego szefa klubu PiS Mariusza Błaszczaka.

Odpowiadając na pytanie o Janusza Palikota powiedział, że jego wejście do Sejmu to upadek polskich obyczajów, a Palikot jako wicemarszałek Sejmu, to już - zdaniem Hofmana - _ totalna degrengolada _.

Więcej na temat wyborów w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/98/t155490.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kaczynski;broni;hofmana;powiedzial;prawde,134,0,898694.html) Kaczyński broni Hofmana: Powiedział prawdę _ Chłopy wyjechali ze swoich miasteczek, wsi, trafili do Warszawy, zdziczeli, zbaranieli _ - tych słów pod adresem partii PSL broni prezes PiS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/102/t130662.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/blaszczak;jest;przekonany;ze;pis;wygra;kolejne;wybory,156,0,933788.html) PiS: To SLD ma problem. Orban też czekał Kampania wyborcza zostanie przeanalizowana - zapewnia szef klubu Prawa i Sprawiedliwości.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/34/t160802.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/rozmowyogospodarce/artykul/romaszewski;dla;money;pl;zmiana;lidera;to;koniec;pis,134,0,932742.html) "Zmiana lidera - koniec PiS" Senator PiS czuje, że w Polsce dojrzewa poważny bunt. O czym mówi?
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)