Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
03.07.2014 18:07

Hiszpania: Zeznania byłego księgowego obciążają szwagra Filipa VI

Były księgowy zaczął zeznawać. Pogrąży rodzinę królewską w Hiszpanii?

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Jeden z oskarżonych w sprawie córki i zięcia byłego króla Hiszpanii Juana Carlosa, infantki Cristiny i Inakiego Urdangarina, zgodził się współdziałać z prokuraturą i potwierdził swymi zeznaniami, iż Urdangarin wyłudził 6 milionów euro z funduszy publicznych.

Marco-Antonio Tejeiro (na zdjęciu) - były księgowy Instytutu Noos, założonego w 2003 roku jako towarzystwo non profit przez Urdangarina, szwagra nowego króla Hiszpanii Filipa VI - zeznał, że Instytut działając poprzez sieć różnych fikcyjnych towarzystw wyłudzał honoraria za organizowanie konferencji dotyczących sportu i turystyki.

Same te imprezy były również działaniami fikcyjnymi lub imprezami, których rzeczywiste, niewielkie koszty były wielokrotnie zawyżane. W ten sposób Instytut Noos wyłudził 6 milionów euro od rządów regionalnych Balearów i Walencji.

Według zeznań Tejeiro Instytut Noos, którego prezesem był od 2003 do 2006 roku Urdangarin, a następnie firma Arizoon, która w 50 procentach stanowiła własność infantki Cristiny i jej męża podawały m.in. w sprawozdaniach finansowych listy pracowników, których w rzeczywistości nie zatrudniały.

Obrońcy infantki Cristiny starają się wykazać, że nie ponosi ona odpowiedzialności, ponieważ _ nigdy nie korzystała z pieniędzy pochodzących z nielegalnej działalności męża _. Tejeiro w swych dobrowolnie złożonych zeznaniach nie obciąża bezpośrednio siostry króla Filipa VI.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz