Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Hillary Clinton się waha. Nie wie, czy chce kandydować

Chcę podróżować po kraju, podpisywać moją książkę, wziąć głęboki oddech i zrobić bilans plusów i minusów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Była pierwsza dama i była szefowa dyplomacji USA Hillary Clinton powiedziała, że prawdopodobnie przed 2015 rokiem nie ogłosi jednak swojej decyzji w sprawie kandydowania w kolejnych wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych.

_ - Zamierzam to przemyśleć do końca roku _ - powiedziała w rozmowie z amerykańską stacją telewizyjną ABC News, której fragmenty przekazano mediom w niedzielę. Cały wywiad ma być nadany w poniedziałek wieczorem.

Clinton dodała, że _ podejmie decyzję, gdy uzna, że nadszedł właściwy moment _.

_ - Chcę zamknąć ten rok, podróżować po kraju, podpisywać moją książkę, pomóc przy wyborach uzupełniających do Kongresu na jesieni, a następnie wziąć głęboki oddech i zrobić bilans plusów i minusów _ - tłumaczyła Hillary Clinton, który w tym tygodniu ma się udać w podróż promującą jej nową książkę zatytułowaną _ Hard Choices _ ("Trudne wybory"). Bardzo oczekiwana książka ma się ukazać na amerykańskim rynku we wtorek.

W tej samej rozmowie Clinton przypomniała, że jej mąż, Bill Clinton, prezydent w latach 1993-2001, _ oficjalnie rozpoczął kampanię we wrześniu, październiku 1991 roku _ przed wyborami, które odbyły się w listopadzie 1992 roku.

Według komentatorów książka jest swego rodzaju przygotowaniem do rozpoczęcia kampanii przed wyborami prezydenckimi w 2016 roku. Była sekretarz stanu (2009-2013) bije na głowę w sondażach innych potencjalnych kandydatów Demokratów.

Przy okazji wystąpień publicznych Clinton jest systematycznie pytana przez zwolenników o swoje zamiary w kwestii kandydowania. Mówiła do tej pory, że decyzję podejmie do końca 2014 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Clinton: Musimy dać dyplomacji szansę _ Teraz, kiedy poważne negocjacje w końcu się toczą, powinniśmy zrobić wszystko, by posunąć do przodu ostateczne rozwiązanie dotyczące irańskiego programu nuklearnego _.
Tak USA chcą uniknąć bankructwa Republikanie mają pomysł na wyjście z kryzysu. Co na to Obama?
Amerykanie zrezygnowali z "opcji nuklearnej: Demokraci i Republikanie w Senacie zatwierdzili kilka zablokowanych od wielu miesięcy nominacji prezydenta Baracka Obamy.
Tagi: wybory prezydenckie w usa, Hillary Clinton, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz