Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
hazard
06.06.2012 11:46

Hazard przykrywką dla prania brudnych pieniędzy

To do tych kasyn trafiały pieniądze pochodzące z przestępczej działalności chińskich biznesmenów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(lisegagne/iStockphoto)

*Azjatycka jaskinia hazardu - będące częścią Chińskiej Republiki Ludowej Makau - pralnią brudnych pieniędzy. *

To właśnie do tamtejszych kasyn trafiały pieniądze pochodzące z przestępczej działalności chińskich biznesmenów - informuje hongkoński dziennik _ South China Morning Post _.

Wydział Dyscypliny Komunistycznej Partii Chin w sprawie prania brudnych pieniędzy w Makau powołał nawet specjalny zespół. W proceder zamieszani być mogą bowiem także członkowie partii. W związku nielegalnym przepływem gotówki do Makau zatrzymano już dwie osoby, w tym wiceprezesa jednego z czterech największych chińskich banków - Chińskiego Banku Rolniczego - Yang Kuna.

Wiceprezes miał udzielać znajomemu biznesmenowi kredytów inwestycyjnych, z których pieniądze obydwaj wykorzystywali w kasynach Makau. Nieoficjalnie mówi się, że wiceprezes banku wraz ze swoim przyjacielem biznesmenem w azjatyckiej jaskini hazardu w ostatnich latach mógł pozostawić nawet 100 mln dolarów.

W 2009 roku karę śmierci wykonano na Li Peiying - dyrektorze spółki zarządzającej pekińskim lotniskiem, który w Makau przegrał kilkadziesiąt milionów juanów pochodzących z kasy lotniska.

Czytaj więcej w Money.pl
Dostawy gazu z Rosji. Nie mogą się dogadać Rosja zacieśnia sojusz z Państwem Środka, co według obserwatorów ma być wyraźnym sygnałem dla państw zachodnich i NATO.
Amerykanie wracają do domu. Tam za drogo Amerykańskie firmy wycofują swoją produkcję z Chin - to efekt m.in. wzrostu kursu juana i droższej siły roboczej w Państwie Środka.
Chiny złe na USA. Bo badają ich powietrze Chiński rząd zażądał, by zagraniczne ambasady w Pekinie przestały publikować własne pomiary zanieczyszczenia powietrza w tym mieście.
Tagi: hazard, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz