Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Handel żywym towarem. Sześciu Romów usłyszało wyroki

0
Podziel się:

Przestępcza działalność rodziny, żyjącej z handlu złomem, została zgłoszona na policję w czerwcu 2013 roku przez zmuszaną do prostytucji młodą kobietę.

Handel żywym towarem. Sześciu Romów usłyszało wyroki
bESwncyJ

Skazani to członkowie mieszkającej we Francji romskiej rodziny z Bułgarii. Zostali oni skazani w Marsylii za zmuszanie do prostytucji i żebractwa siedmiorga rodaków. Otrzymali kary od czterech do siedmiu lat więzienia.

Głowa rodziny 46-letni Jordan Christow został skazany na siedem lat pozbawienia wolności. Żona Christowa, ich dwoje synów oraz dwie synowe usłyszeli niższe wyroki. Ponadto skonfiskowane zostaną dobra skazanych.

Przestępcza działalność rodziny, żyjącej z handlu złomem, została zgłoszona na policję w czerwcu 2013 roku przez zmuszaną do prostytucji młodą kobietę. Według zeznań ofiary oprawcy bili ją i zabierali całość dochodów. Sześć innych poszkodowanych to mężczyźni między 43 a 69 rokiem życia, którzy od 2012 roku byli zmuszani do żebrania.

bESwncyL

Ofiary mieszkały ze swymi oprawcami w romskim obozie w Marsylii. To tam w lipcu 2013 roku rodzina została zatrzymana. Prokurator Arnaud Faugere podkreślał w sądzie w środę, jak ważne jest należyte ukaranie sprawców. _ Ojczyzna praw człowieka nie może tolerować wykorzystywania najsłabszych. Europa nie może być miejscem handlu ludźmi _ - mówił.

We wtorek skazani wysłuchali zeznań trojga ofiar. Nie zgodzili się z postawionymi im zarzutami. Uznali, że żyli z ofiarami we wspólnocie.

Czytaj więcej w Money.pl
"W oczach opinii publicznej Francja pogrąża się" Francuzi przestają ufać politykom. -_ W ich oczach kraj pogrąża się - komentuje portal Atlantico.fr. _
Ta sprawa zniszczy karierę Sarkozy'emu? Zarzuty korupcyjne m.in. za wyłudzanie informacji o dotyczących go postępowaniach sądowych stawiają pod znakiem zapytania jego powrót do polityki.
Niemcy wygrali z Francją. Teraz zagrają w półfinale mistrzostw świata Zwycięską bramkę strzelił Mats Hummels.
bESwnczm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)