Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Handel rekinami. Wchodzą nowe przepisy

0
Podziel się:

Eksperci szacują, że co roku odławianych jest około stu milionów rekinów.

Handel rekinami. Wchodzą nowe przepisy
(Polaris/East News)

Rekiny są od dziś pod ściślejszą ochroną. W życie wchodzą specjalne przepisy dotyczące handlu tymi rybami.

Nowe regulacje dotyczą pięciu gatunków, w tym żarłaczy białopłetwych i rekinów śledziowych. Od teraz każdy kto będzie chciał sprzedawać ich mięso czy płetwy będzie musiał pokazać zaświadczenie o legalności ich połowu.

Wchodzące w życie przepisy ustalono w zeszłym roku w Tajlandii i podczas spotkania sygnatariuszy konwencji o międzynarodowym handlu gatunkami roślin i zwierząt zagrożonymi wyginięciem.

Eksperci szacują, że co roku odławianych jest około stu milionów rekinów. Ich mięso i płetwy są przysmakiem w Chinach czy Korei. Części ich ciał stosowane są także w tradycyjnej chińskiej medycynie.

Czytaj więcej w Money.pl
Wydrukowana skóra rekina do budowy łodzi Ze względu na ograniczone techniczne możliwości nawet najnowszych drukarek 3D, sztuczne łuseczki musiały być 10 razy większe niż na prawdziwej skórze zwierzęcia.
Złe wiadomości dla polskich rybaków Na lata 2014-2020 Polska w ramach Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego otrzyma mniej pieniędzy niż w latach 2007-2013.
Rekin zabił surfera u wybrzeża Australii Ciało mężczyzny znalazł spacerowicz na plaży w pobliżu miasta Gracetown, położonego około 270 km na południe od Perth.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)