Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel organami
14.06.2011 06:35

Handel organami. Kosowo chce współpracować

Kosowski rząd zadeklarował gotowość do współpracy z misją prawno-policyjną Eulex w śledztwie w sprawie handlu organami ludzkimi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(rustythedog/iStockphoto)

Kosowski rząd zadeklarował gotowość do współpracy z misją prawno-policyjną Eulex w śledztwie w sprawie handlu organami ludzkimi, które miały być pobierane od schwytanych w Kosowie Serbów i przemycane do Albanii przez albańskich partyzantów.

_ - Rząd Kosowa jest gotów od początku współpracować i współpracuje z międzynarodowym wymiarem sprawiedliwości. Im wcześniej prawda wyjdzie na jaw, tym lepiej będzie dla Kosowa i dla jego obywateli _ - powiedział wicepremier Hajredin Kuci.

Eulex poinformował 10 czerwca, że tworzy grupę roboczą, aby kontynuować śledztwo w sprawie handlu organami ludzkimi.

O procederze, do którego doszło w latach 1999-2000, napisał w raporcie senator Dick Marty po wszczęciu śledztwa przez Radę Europy. Zarzucił on premierowi Kosowa Hashimowi Thaciemu kierowanie w czasie wojny w Kosowie (1998-1999) i zaraz po niej organizacją przestępczą wywodzącą się z Wyzwoleńczej Armii Kosowa (UCK), tzw. grupą z Drenicy, która zabijała przeciwników oraz handlowała narkotykami i organami pobieranymi od zamordowanych Serbów. Thaci oficjalnie zaprzeczył jakimkolwiek związkom z przemytem ludzkich organów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/33/t126497.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/premier;bossem;mafii;handlujacej;organami,68,0,736836.html) Premier bossem mafii handlującej organami? UE szuka dowodów obciążających premiera Kosowa Hashima Thaciego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/57/t136505.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezydent;nie;chce;odejsc;mimo;wyroku,94,0,803934.html) Prezydent nie chce odejść. Mimo wyroku W Prisztinie trwa posiedzenie rządu Kosowa poświęcone wyjściu z kryzysu po unieważnieniu wyboru prezydenta.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t129925.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/premier;kosowa;wiedzial;o;handlu;organami,184,0,759736.html) Premier Kosowa wiedział o handlu organami Nerki zabijanych serbskich więźniów UCK miały być sprzedawane na czarnym rynku.
Tagi: handel organami, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz