Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Handel narkotykami. Wielka akcja CBŚ w Krakowie

0
Podziel się:

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 11 pseudokibiców jednej z krakowskich drużyn.

Handel narkotykami. Wielka akcja CBŚ w Krakowie

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 11 pseudokibiców jednej z krakowskich drużyn. Są podejrzewani o produkcję i handel narkotykami na masową skalę - powiadomił Dariusz Nowak z małopolskiej policji.

W czasie trwającej kilka dni akcji przeszukano kilkadziesiąt różnych miejsc, w których produkowano i magazynowano narkotyki. Policjanci natrafili na profesjonalną uprawę konopi indyjskich - zarekwirowali około 550 krzewów konopi w różnej fazie wzrostu oraz akcesoria służące do prowadzenia plantacji (m.in. lampy, filtry powietrza, koparkę). Policjanci, działając wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej, odnaleźli także gotowe narkotyki - 3,5 kilograma marihuany.

Szacuje się, że tylko w ciągu kilku ostatnich miesięcy członkowie grupy wprowadzili na terenie Małopolski hurtowe ilości narkotyków głównie - marihuany. Narkotyki trafiały głównie do odbiorców związanych ze środowiskami pseudokibiców.

Zatrzymani są w wieku od 25-56 lat, czynni pseudokibice jednego z krakowskich klubów. Podczas przeszukań policja znalazła typowe akcesoria pseudokibiców jak noże, siekiery, kije bejsbolowe, broń gazową, kominiarki.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie o wartości około 90 tys. zł. Zatrzymanym zostaną przedstawione zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także produkcji i handlu narkotykami. W piątek mężczyźni zostaną doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o areszt.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejny sukces CBŚ. Tym razem wart 1,7 mln zł Według CBŚ czarnorynkowa wartość zabezpieczonych na plantacjach narkotyków wynosi 1,7 mln zł. Towar pochodzący z plantacji trafiał głównie na rynek województwa śląskiego.
Pseudokibice z amfetaminą zatrzymani Ponad 1,5 kg narkotyków, głównie amfetaminy, przechwycili dolnośląscy policjanci. Grozi im do 10 lat więzienia.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)