Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel narkotykami
25.10.2013 11:45

Handel narkotykami w Polsce. Pseudokibice przed sądem

Do tej pory wydano postanowienie o przedstawieniu zarzutów sześciu osobom. Do sprawy zostały zatrzymane cztery osoby, pozostałe dwie są poszukiwane.

Podziel się
Dodaj komentarz
(jinga80 - Fotolia.com)

Według ustaleń śledczych członkowie grupy mieli rozprowadzać duże ilości narkotyków, głównie amfetaminy, marihuany oraz kokainy, w Krakowie oraz całej Małopolsce w latach 2011-2012.

Mężczyźni są mieszkańcami Krakowa w wieku od 28 do 37 lat. Zostali zatrzymani wczoraj, dzięki informacjom uzyskanym w prowadzonym śledztwie dotyczącym zabójstwa. Dotyczyły one grupy pseudokibiców handlujących na dużą skalę narkotykami.

Do tej pory wydano postanowienie o przedstawieniu zarzutów sześciu osobom. Do sprawy zostały zatrzymane cztery osoby, pozostałe dwie są poszukiwane. Za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków grozi im do lat 10 więzienia.

Podczas przeszukań ich mieszkań znaleziono pewne ilości substancji, które zostały zabezpieczone i przekazane do badania w laboratorium kryminalistycznym. Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie.

Jak zaznaczył Ciarka, w sumie w ostatnim czasie, małopolscy policjanci zatrzymali 30 pseudokibiców zajmujących się handlem narkotykami na dużą skalę. Są to osoby deklarujące sympatię dla dwóch dużych krakowskich klubów piłkarskich.

Czytaj więcej w Money.pl
Znaleźli 7 kg amfetaminy w domu sportowca W jego mieszkaniu znaleziono blisko 7 kg amfetaminy, marihuanę oraz tytoń bez polskich znaków akcyzowych.
Przestępcy od narkotyków wolą... Małopolska znajduje się na głównym szlaku przemytu tytoniu. Również w okolicach Krakowa zlikwidowano ostatnio dwie nielegalne fabryki papierosów.
Znaleźli narkotyki warte niemal 200 milionów Australijska policja przejęła transport około 200 kg metamfetaminy o wartości około 188 mln dolarów - poinformowały miejscowe media.
Tagi: handel narkotykami, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz