Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
narkotyki w polsce
23.07.2012 14:13

Handel narkotykami w Polsce. 12 osób oskarżonych

Według śledczych wprowadzona do obrotu marihuana - 24 kilogramów - jest warta co najmniej 480 tys. zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rafalolechowski/Dreamstime)

Prokuratura Okręgowa w Opolu oskarżyła 12 osób o handel znaczną ilością narkotyków. Oskarżeni mieli wprowadzić do obrotu co najmniej 24 kg marihuany i 13 kg amfetaminy. Sprawą zajmie się Sąd Okręgowy w Legnicy.

Aktem oskarżenia objęto 12 osób. Prócz zarzutów dotyczących przywozu znacznej ilości narkotyków z Niemiec do Polski i wprowadzenie ich do obrotu część oskarżonych usłyszała zarzuty posiadania lub udzielania narkotyków oraz handlu nielegalnym spirytusem.

Według śledczych wprowadzona do obrotu marihuana - 24 kilogramów - jest warta co najmniej 480 tys. zł. Oskarżeni rozprowadzili też ok. 13 kg amfetaminy wartej co najmniej 260 tys. zł. Jeden z oskarżonych miał też handlować tabletkami extazy - według śledczych było ich ok. 1800 sztuk - oraz niewielką ilością kokainy o łącznej wartości ponad 7 tys. zł.

Do procederu miało dochodzić od września do grudnia 2008 r. w Legnicy i okolicznych miejscowościach._ - Oskarżeni mają od 28 do 36 lat, są mieszkańcami Legnicy i okolic _ - powiedziała dziś naczelnik Wydziału V Śledczego opolskiej Prokuratury Okręgowej Danuta Zychla.

Oskarżonym grozi nawet do 15 lat więzienia. Sprawą zajmie się Sąd Okręgowy w Legnicy. Teresa Kaczkowska z Wydziału III Karnego potwierdziła dziś, że akt oskarżenia wpłynął już do sądu.

Czytaj więcej w Money.pl
Uprawiała konopie, bo zapach pomagał obniżyć jej ciśnienie Uprawę konopi policja odkryła w jednym z domów jednorodzinnych w centrum Rzeszowa.
Napadł na dziennikarza, bo chciał zrobić zdjęcie W wyniku napaści dziennikarzowi pękła błon bębenkowa w uchu i musiał poddać się operacji.
Niesłusznie siedział dwa miesiące w areszcie W 2005 roku Tomasz Hirnle został zatrzymany w wyniku policyjnej prowokacji i trafił na prawie dwa miesiące do aresztu.
Tagi: narkotyki w polsce, narkotyk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz